Եմենի հութի ապստամբները հարված են հասցրել Սաուդյան Արաբիայի մայրաքաղաք Էր Ռիադի վրա: «Reuters»-ի տարածած լուրը ներկայացնում է «Լենտա ռու»-ն:
Գրոհայինների խոսքով՝ նրանց հաջողվել է շատ կարևոր թիրախ խոցել՝ օգտագործելով երեք Samad3 անօդաչու թռչող սարք և Dul-Faqqar բալիստիկ հրթիռ: Նրանք չեն հստակեցրել, թե ինչ թիրախներ նկատի ունեն, իսկ թագավորության ներկայացուցիչները դեռ չեն մեկնաբանել կատարվածը: Ապստամբների խոսնակ Յահյա Սարիան հայտարարել է, որ Էր Ռիադն հարվածը՝ հակառակորդի անընդհատ հարձակումներին և երկրի երկարատև շրջափակմանը հութիների պատասխանն է:
Փետրվարի 15-ին հութիները հարձակվել էին Սաուդյան Արաբիայի կործանիչի վրա: Ավելի ուշ Սարիան հայտարարել էր, որ թշնամու ինքնաթիռը խոցվել է երկիր-օդ հրթիռով:
Եմենի հակամարտությունը ակտիվ փուլում է 2014 թվականից: Ենթադրվում է, որ հութի ապստամբներին աջակցում են Իրանը և «Հըզբոլլահը»: Նրանց դեմ են Եմենի բանակը և արաբական երկրների կոալիցիան՝ Սաուդյան Արաբիայի գլխավորությամբ:

Yemeni armed forces have launched missile and drones strikes against a strategic target in the Saudi capital, Iranian sources reported.
Spokesman for the Yemeni Armed Forces Brigadier General Yahya Saree said Thursday that a domestically-developed Zofaqar ballistic missile and four Samad-3 drones were used to hit the “important target” in Riyadh, the al-Masirah television reported.
He said Yemeni forces will keep up their retaliatory raids against sensitive and strategic targets on Saudi soil as long as Riyadh and its allies fail to end their military campaign and siege against Yemen.
According to the source, the attack on Riyadh followed four consecutive days of Yemeni air raids against Abha International Airport located near Saudi Arabia’s southwestern border with Yemen.