Օգոստոսի 31-ից սեպտեմբերի 10-ն ընկած ժամանակահատվածում Հայաստանում արձանագրվել է ալկոհոլային թունավորման 46 դեպք (մեթանոլ), որից 19-ը մահվան ելքով: Դեպքերից 29-ը արձանագրվել է Արմավիրի մարզում՝ 10 մահվան ելքով, 15-ը Երևանում՝ 7-ը մահվան ելքով, 2-ը Կոտայքի մարզում՝ 2 մահվան ելքով: Այս մասին հայտնում են առողջապահության նախարարությունից:
Դեռևս շարունակում է բուժում ստանալ 3 պացիենտ, որից 1-ը՝ Էրեբունի ԲԿ-ում (ծայրահեղ ծանր վիճակում (կուրություն)), 1-ը՝ Թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցում (ծայրահեղ ծանր վիճակում), 1-ը՝ Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ ԲԿ-ում (ծանր վիճակում):

В период с 31 августа по 10 сентября в Армении зарегистрировано 46 случаев алкогольного отравления (метанолом), 19 из них с летальным исходом. Об этом сообщают из министерства здравоохранения РА.
«29 случаев зарегистрировано в Армавирской области, 10 из них – со смертельным исходом, 15 – в Ереване, 7 из них – со смертельным исходом, 2 – в Котайкской области, 2 из них – со смертельным исходом.
В данный момент лечение продолжают получать 3 пациента, 1 из них – в Медцентре «Армения» (пациент находится в крайне тяжелом состоянии, выявлена слепота), 1 – в Университетской больнице №1 (в крайне тяжелом состоянии), и 1 – в Медцентре «Сурб Григор Лусаворич (в тяжелом состоянии).