11.09.2020. Հայաստանում կորոնավիրուսով հիվանդների թիվն անցել է 45 հազարից, մահերի թիվը հասել է 1189-ի
Հայաստանում անցած մեկ օրվա ընթացքում երեկ կատարվել է 3450 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 177 նոր դեպք: ԱՆ հրապարակած տեղեկատվության համաձայն, 201 մարդ համարվում է առողջացած:
Երեկվա ընթացքում մահացել է կորոնավիրուսոց 4 հիվանդ։ Նախարարության փոխանցմամբ, մահացածները եղել են 57 (կին), 59 (տղամարդ) և 63 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 280 է:
Այսօրվա դրությամբ Հայաստանում կորոնավիրուսով 1189 մարդ է մահացել։
Սեպտեմբերի 11-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 45503 դեպք, որոնցից 41434-ն` առողջացած։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2880 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 231259 թեստավորում:

11.09.2020. За минувшие сутки в Армении подтверждено 177 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 177 новых случаев коронавируса (при проведенных 3450 тестах), выздоровел 201 человек.
За минувшие сутки скончались 4 пациента с коронавирусом. Из Минздрава сообщают, что скончавшиеся пациенты были в возрасте 57 лет (женщина), 59 лет (мужчина) и 63 лет (женщина), они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Накануне был зарегистрирован ещё 1 случай смерти пациента, у которого был подтвержден коронавирус, но смерть наступила из-за другой болезни. Число таких случаев составляет 280.
В общей сложности от коронавируса нового типа в Армении скончались 1189 человек.
Таким образом, по положению на 11:00 пятницы, 11 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 45 503. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 41 434 пациента.
Фактически на лечении находятся 2880 пациентов. В общей сложности было проведено 231 259 тестирований.