«Հրապարակ». Իշխող խմբակցությունը պատվիրակություն է ուղարկել Արսեն Ջուլլֆալակյանի մոտ, որ համոզեն հետ կանգնի մանդատը վայր դնելու քայլից
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխող խմբակցության մի խումբ պատգամավորներ «վերևների» հորդորով մի քանի օր է՝ բանակցություններ են վարում մանդատից հրաժարված Արսեն Ջուլֆալակյանի հետ, որ նա հետ վերցնի դիմումը։ Նախօրեին բավականին ներկայանալի պատվիրակությամբ հանդիպել են Ջուլֆալակյանի հետ՝ պետաիրավականի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյան, փոխնախագահ Աննա Կարապետյան, պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյան, Փաշինյանի աչք ու ականջ Արփի Դավոյան և այլք։
Փորձել են հասկանալ նրա քայլի պատճառները։ Թեպետ ոմանք վստահեցրին, որ նախաձեռնողը Ջուլֆալակյանն էր, սակայն մի քանիսը խոստովանեցին՝ «անկայուն» այս ժամանակներում չեն ուզում, որ խմբակցությունը ճաք տա։ Պատգամավորներից մեկն անգամ հետաքրքրվել է՝ իր քայլը կապ ունի՞ Ծառուկյանի հետ, հնարավո՞ր է հետո իրեն տեսնեն Ծառուկյանի կողքին։ Ջուլֆալակյանը դա բացառել է, ասել է, որ որևէ պարտավորվածություն չունի Ծառուկյանի նկատմամբ, ինչի հասել է, իր ուժերով է հասել։
Պնդել է, որ պատճառն Արայիկ Հարությունյանն է՝ չի կարող դիտորդի կարգավիճակում հետևել, թե ինչպես է ոլորտը կործանվում։ Հանդիպման մասնակիցներից մեկն ասաց, որ Արսենը տաղանդավոր մարզիկ և կիրթ պատգամավոր է, և ինքը հույսը չի կորցնում, որ նա կփոշմանի։ Հիշեցնենք, որ Ջուլֆալակյանը կարող է դիմումը հետ վերցնել 7 օրվա ընթացքում, իսկ հայտարարությունն արել է չորեքշաբթի օրը»։

«Грапарак»: Правящая фракция отправила делегацию к Джулфалакяну, чтобы уговорить отказаться от сложения мандата
Газета «Грапарак» пишет, что группа депутатов правящей фракции, по указанию вышестоящего руководства, уже несколько дней ведет переговоры со сложившим мандат Арсеном Джулфалакяном, чтобы отозвал свое заявление. Накануне с Джулфалакяном встретилась довольно представительная делегация – председатель комиссии по государственно-правовым вопросам Владимир Варданян, заместитель председателя Анна Карапетян, председатель комиссии по обороне и безопасности Андраник Кочарян, «глаза и уши» Пашиняна Арпи Давоян и др.
«Пытались понять причины его поступка. Хотя некоторые заверяют, что инициатором был Джулфалакян, однако кое-кто признался, что в это "нестабильное" время не хотят, чтобы во фракции произошел раскол. Один из депутатов даже поинтересовался, связан ли его шаг с Гагиком Царукяном и может его увидят в дальнейшем рядом с Царукяном? Джулфалакян исключил это, сказал, что у него нет никаких обязательств перед Царукяном и он достиг всего своими силами.
Он подтвердил, что причиной отказа от мандата стал Араик Арутюнян, он не может смотреть в статусе наблюдателя, как уничтожается сфера. Один из участников встречи сказал, что Арсен талантливый спортсмен и грамотный депутат, и он не теряет надежды, что он передумает. Напомним, Арсен Джулфалакян может отозвать свое заявление в течение 7 дней, которое он подал в среду», - отмечает издание.