Արցախի առողջապահության նախարարության փոխանցած տեղեկատվության համաձայն, hանրապետությունում նոր կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 3 նոր դեպք է հաստատվել: Վարակակիրներից մեկը Մարտունու շրջանի Մաճկալաշեն գյուղից է, մյուս 2-ը Ստեփանակերտ քաղաքից, որոնց մոտ վարակը հաստատվել է բուժհասատատություն դիմելիության ժամանակ իրականացված հետազոտության արդյունքում: Վարակի օջախը հայտնաբերելու և հիվանդների շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ:
Առողջացել է 4 քաղաքացի:
Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 340 մարդու մոտ, որից 300-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 38, ընդհանուր մեկուսացված է 79 քաղաքացի:

Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), в Арцахе за минувшие сутки выявлено 3 новых случая заражения коронавирусом.
Один из зараженных – из села Мачкалашен Мартунинского района, остальные двое – из Степанакерта. У них COVID-19 был подтвержден в результате исследования при обращении в медучреждение. Проводятся соответствующие работы по выявлению очага инфекции и выяснению круга контактов пациентов.
За минувшие сутки выздоровели еще 4 человека.
По положению на 15 сентября, коронавирус в Арцахе был диагностирован у 340 человек, 300 из которых выздоровели. Фактически проходят лечение 38 пациентов, ещё 79 человек изолированы.