Արամ Շահբազյանի «Չնչիկ» ֆիլմն ընդգրկվել է Բուսանի միջազգային կինոփառատոնի մրցութային ծրագրում
Ռեժիսոր Արամ Շահբազյանի «Չնչիկ» ֆիլմը կմասնակցի հոկտեմբերի 21-ից 30-ը կայանալիք, Ասիայի ամենաներկայացուցչական Բուսանի միջազգային կինոփառատոնի «Նոր հոսանքներ» (New Currents) մրցութային ծրագրում: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի Ազգային կինոկենտրոնից։
Բուսանի փառատոնը կինոաշխարհում հայտնի է իր գեղագիտական բարձր չափանիշներով ու նրբաճաշակ ծրագրով։ Փառատոնի ծրագրում ընդգրկված է 192 կինոնկար 68 երկրից:
«Չնչիկ» ֆիլմի նկարահանումներն ավարտվել են 2019 թվականին։ Այն նկարահանվել է Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի ֆինանսական աջակցությամբ։
Ֆիլմում նկարահանվել են Լիլի Էլբակյանը, Հիլդա Օհանը, Յուրա Կոստանյանը, Արթուր Պապիկյանը։ Սցենարի հեղինակներն են՝ Մարիամ Ասրյան, Արամ Շահբազյան, Արա Մնացականյան, Հարություն Կբեյան, բեմադրող օպերատոր՝ Հայկ Կիրակոսյան, բեմադրող նկարիչ՝ Արմեն Ղազարյան, կոմպոզիտորներ ՝ Դավիթ Դավթյան, Դավիթ Բաբայան։
Համարտադրողներ` «Զիրո ֆիքշն ֆիլմ» - Մարտին Հագեման, (Գերմանիա), «Իզաբելլա Ֆիլմս» - Էլս Վանդեվորստ (Նիդերլանդներ), Արտադրող` «Արմնա Փրոդաքշն», պրոդյուսերներ՝ Արա Մնացականյան, Մելիք Կարապետյան (Հայաստան)։

Фильм Арама Шахбазяна «Чнчик» – в конкурсной программе Пусанского международного кинофестиваля
Фильм режиссера Арама Шахбазяна «Чнчик» (Армения, Нидерланд, Германия, Швейцария) будет представлен в конкурсной программе «Новые течения» (New Currents) крупнейшего в Азии Пусанского международного кинофестиваля, который пройдет 21-30 октября. Об этом сообщают из Национального киноцентра Армении.
Ежегодно проводимый в южнокорейском городе Пусан с 1996 года кинофестиваль специализируется на показе новых фильмов и работ начинающих режиссёров. В программу фестиваля включены 192 фильма из 68 стран мира.
Съемки фильма «Чнчик» завершились в 2019 году. Он был снят при финансовой поддержке Национального киноцентра Армении.
В фильме снимались Лили Элбакян, Хильда Оган, Юра Костанян, Артур Папикян. Авторы сценария: Мариам Асрян, Арам Шахбазян, Ара Мнацаканян, Арутюн Кбеян. Оператор-постановщик: Айк Киракосян. Постановщик картины: Армен Казарян. Композиторы: Давид Давтян, Давид Бабаян.
Арам Шахбазян – известный армянский режиссер, продюсер и сценарист. Самые известные работы режиссера «Не бойся», «Москвич, любовь моя», «Мой любимый город Ереван».