Դատարանը դռնփակ շարունակում է Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատավարությունը
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում` նախագահությամբ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի, (Շենգավիթի նստավայր) շարունակվում է  սահմանադրական կարգի ենթադրյալ տապալման գործով քննությունը։ Գործով անցնում են ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, Սեյրան Օհանյանը, Արմեն Գևորգյանը և Յուրի Խաչատուրովը։
Սեպտեմբերի 8-ի նիստն դատարանը դռնփակ ռեժիմով քննարկում էր Ռոբերտ Քոչարյանի գույքի վրա դրված արգելանքը վերացնելու միջնորդությունը: Դատարանը պահանջել էր Ռոբերտ Քոչարյանի արգելանքի տակ գտնվող գույքի և բանկային հաշիվների վերաբերյալ ամբողջական տեղեկություն տրամադրել։ Պաշտպան Արամ Վարդևանյանը հայտարարել էր, որ պատրաստ է ներկայացնել անհրաժեշտ տեղեկությունը։
Դռնփակ նիստի ընթացքում անհրաժեշտություն էր առաջացել ներկայացված փաստաթղթերը լրացուցիչ ուսումնասիրել։
Նշենք, որ այս պահին դատարանի դիմաց կրկին հավաքվել են Ռ.Քոչարյանի աջակիցները՝ «Նիկոլ մարդասպան» գրությամբ պաստառներով:

Суд в Ереване при закрытых дверях продолжает заседание по делу Кочаряна и других
Сегодня,15 сентября, в суде общей юрисдикции города Ереван (резиденция Шенгавита) под председательством судьи Анны Данибекян продолжились слушания по делу о предполагаемом свержении конституционного строя. По делу проходят второй президент Армении Роберт Кочарян, Сейран Оганян, Армен Геворкян и Юрий Хачатуров.
На заседании 8 сентября суд в закрытом режиме обсудил ходатайство об отмене ареста на имущество второго президента Армении Роберта Кочаряна. Вместе с тем, возникла необходимость дополнительно изучить представленные защитой документы. В связи с этим заседание было отложено на 15 сентября.
Отметим, что на данный момент возле здания суда вновь собрались сторонники Роберта Кочаряна, у них плакаты с надписью «Никол – убийца!».