16.09.2020. Կորոնավիրուսի 257 նոր դեպք է գրանցվել, 3 մարդ է մահացել
Երեկ Հայաստանում կատարվել է 4135 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 257 նոր դեպք: Առողջացել է 128 մարդ:
Առողջապահության նախարարությունից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 71 (տղամարդ), 73 (կին) և 65 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Այսպիսով, սեպտեմբերի 16-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 46376 դեպք, որոնցից 42069-ն` առողջացած, մահացել է 1206 մարդ, որից 283-ն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: 923-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3101 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 247839 թեստավորում:

16.09.2020. За сутки в Армении подтверждено 257 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 257 новых случаев коронавируса (при проведенных 4135 тестах), выздоровели 128 человек.
За минувшие сутки скончались 3 пациента с коронавирусом. Из Минздрава сообщают, что скончавшиеся пациенты были в возрасте 71 года (мужчина), 73 лет (женщина) и 65 лет (мужчина), все они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Таким образом, по положению на 11:00 среды, 16 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 46 376. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 42 069 человек.
Общее число случаев с летальным исходом составило 1206, 283 человека при этом, по сообщению Минздрава, скончались «по причине другой болезни».
Фактически на лечении находится 3101 пациент. В общей сложности было проведено 247 839 тестирований.