Փաշինյան.  Հանձնարարեցի երկարացնել Արյունաբանական կենտրոնի տնօրենի հետ աշխատանքային պայմանագիրը
«Առողջապահության նախարարին հանձնարարեցի երկարացնել Ռ. Յոլյանի անվան Արյունաբանական կենտրոնի տնօրենի հետ աշխատանքային պայմանագիրը:
Չթաքցնեմ, տարակուսած եմ, որ այս պատմության ընթացքում որոշ բժիշկների կողմից թեկուզ ոչ ուղղակի սպառնալիք է հնչել հիվանդ երեխաներին թողնել առանց խնամքի: Եթե նրանք երեխաներին բուժում են այնպես, ինչպես խոսում են, մտածելու շատ լուրջ բան ունենք:
Ամեն դեպքում նման կեցվածքը չի կարող անարձագանք մնալ, առնվազն ստուգելու համար տպավորությունների եւ իրականության հարաբերությունները»,-Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:

Н. Пашинян: Поручил главе Минздрава продлить трудовой договор с директором Гематологического центра
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в соцсети Facebook сообщил, что поручил министру здравоохранения РА Арсену Торосяну продлить трудовой договор с директором Гематологического центра имени Р.О. Йоляна Самвелом Даниеляном.
«Не скрою, я в недоумении, что в этой истории со стороны некоторых врачей хоть и косвенно, но была озвучена угроза оставить больных детей без присмотра. Если они лечат детей так же, как выступают, то нам следует всерьез задуматься над этим.
В любом случае такое поведение не может остаться без ответа, хотя бы для проверки соответствия впечатлений и реальности», – сообщил премьер-министр РА.