Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` սեպտեմբերի 16-ից 17-ը Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության ստորաբաժանումները բացահայտել են հանցագործության 55 դեպք, որից 2-ը՝ նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու և անձնական ունեցվածքի գողության` 12-ական, խարդախության՝ 9, խուլիգանության ու թմրամիջոցի հայտնաբերման՝ 4-ական, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման ու ծեծի՝ 3-ական, սպանության սպառնալիքի՝ 2, անձի առևանգման, թմրամիջոցներ կամ հոգեմետ նյութեր ձեռք բերելու, պահելու, հաշվառելու, բաց թողնելու կանոնները խախտելու, բժշկական օգնություն և սպասարկում իրականացնողների կողմից մասնագիտական պարտականությունները չկատարելու կամ ոչ պատշաճ կատարելու և փաստաթղթի կեղծիքի՝ 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 1 անհետ կորած, 6 հետախուզվող։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 2 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 11 պատահար. 1 մարդ զոհվել է, 12-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, с 16 по 17 сентября сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 55 случаев преступлений, из них 2 – ранее совершенные.
В частности, по 12 случаев нанесения телесных повреждений и кражи личного имущества, 9 случаев мошенничества, по 4 случая хулиганства и обнаружения наркотиков, по 3 случая злоупотребления служебным положением и побоев, по 2 случая угрозы убийством, по 1 случаю похищения человека, нарушения правил приобретения, хранения, учета, выпуска наркотических средств или психотропных веществ, неисполнения или ненадлежащего исполнения профессиональных обязанностей лицами, осуществляющими медицинскую помощь и медицинское обслуживание и подделки документов.
Обнаружен 1 человек, пропавший без вести, задержаны 6 человек, находящихся в розыске.
Зарегистрировано 3 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершённых преступлений раскрыто 2 случая кражи личного имущества.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 11 ДТП: 1 человек погиб, 12 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.