ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է շահավետ պայմաններ՝ ՀՀ այլ ֆինանսական կազմակերպություններից գույքի գրավադրմամբ վարկեր գնելու նպատակով
13:54 18/09/2020
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ընդլայնել է իր պրոդուկտների շարքը և հաճախորդներին առաջարկում է վերաֆինանսավորման նոր ծրագիր` այլ բանկերից և վարկային կազմակերպություններից անշարժ գույքի գրավով ապահովված վարկերի գնման նպատակով: Այս մասին հայտնում են ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի մամուլի ծառայությունից:
Նոր պրոդուկտը հնարավորություն է տալիս դրական վարկային պատմություն ունեցող հաճախորդներին բարելավված պայմաններով տեղափոխել իրենց անշարժ գույքի գրավադրմամբ վարկը այլ ֆինանսական կազմակերպություններից ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ՝ այդպիսով նվազեցնելով հաճախորդների հետագա ամսական ֆինանսական բեռը:
Վարկը վերաֆինանսավորվում/գնվում է այլ բանկում կամ վարկային կազմակերպությունում առկա վարկի մնացորդի չափով, ինչպես նաև, որոշ դեպքերում հաճախորդին տրվում է վարկի հավելյալ գումար:
Վարկը կարելի է վերաֆինանսավորել տարեկան 14% անվանական տոկոսադրույքով, 1-ից մինչև 10 տարի մարման ժամկետով՝ 800 հազ. ՀՀ դրամից մինչև 50 մլն. ՀՀ դրամ գումարի չափով: Միևնույն ժամանակ, հաճախորդի համար գործում է առավելություն. գրավադրված գույքի վերաձևակերպման հետ կապված ծախսերը (նոտարական և կադաստրային ծախսեր, միասնական տեղեկանք ստանալու  և այլ վճարումներ) կատարվում են Բանկի միջոցների հաշվին: Գործում են այլ միջնորդավճարներ: (Վարկի փաստացի տոկոսադրույք՝ 19.4%-24%):
Այլ բանկից և վարկային կազմակերպությունից վարկի գնման հայտ ներկայացնելու համար Բանկում գործում է պարզեցված ընթացակարգ՝ փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթի ներկայացմամբ:
Վարկերի վերաֆինանսավորման պայմանների մասին առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ Բանկի պաշտոնական կայքում կամ զանգահարելով Բանկի Կոնտակտային Կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) предлагает выгодные условия для выкупа кредитов под залог имущества из других финансовых организаций РА
14:38 18/09/2020
Банк ВТБ (Армения) расширил свою линейку продуктов и предлагает клиентам новую программу рефинансирования – выкуп кредитов под залог имущества из других банков и кредитных организаций.
Согласно релизу, новый продукт дает возможность клиентам с положительной кредитной историей перевести свой кредит под залог имущества из других финансовых организаций в Банк ВТБ (Армения) по улучшенным условиям, тем самым облегчив дальнейшую ежемесячную финансовую нагрузку клиентов.
Кредит рефинансируется/выкупается на сумму остатка кредита в другом банке или кредитной организации, а также, в некоторых случаях, клиенту выдается дополнительная сумма кредита.
Кредит можно рефинансировать по номинальной ставке 14% годовых, со сроком погашения от 1-го до 10 лет на сумму от 800 тыс. драмов до 50 млн. драмов. При этом действует преимущество для клиента – расходы, связанные с переоформлением залогового имущества (нотариальные и кадастровые расходы, получение единой справки), осуществляются за счет средств Банка. Действуют иные комиссии. (Эффективная ставка кредита 19.4%-24%).
Для подачи заявки на выкуп кредита из другого Банка и кредитной организации действует упрощённая процедура с предъявлением минимального пакета документов.
Более подробную информацию об условиях рефинансирования кредитов можно получить на официальном сайте Банка по ссылке или позвонив в Контактный центр Банка по номеру 87-87.