19.09.2020. Կորոնավիրուսի 244 նոր դեպք է գրանցվել, 2 մարդ է մահացել
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3737 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 244 նոր դեպք: Առողջացել է 182 մարդ:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 46 տարեկան կին և 88 տարեկան տղամարդ։ Վերջիններս ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Այսպիսով, սեպտեմբերի 19-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 47154 դեպք, որոնցից 42551-ն` առողջացած, մահացել է 1213 մարդ, որից 285-ը, ըստ ԱՆ-ի, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3390 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 259664 թեստավորում:

19.09.2020. За сутки в Армении подтверждено 244 новых случая коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 244 новых случая коронавируса (при проведенных 3737 тестах), выздоровели 182 человека.
За минувшие сутки скончались 2 пациента с коронавирусом. Что касается случаев смерти от коронавируса, из Минздрава сообщают, что скончались пациенты в возрасте 46 лет (женщина) и 88 лет (мужчина). Они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Таким образом, по положению на 11:00 субботы, 19 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 47 154. От COVID-19 выздоровел в общей сложности 42551 пациент.
Общее число случаев с летальным исходом составило 1213, 285 человек при этом, по сообщению Минздрава, скончались «по причине другой болезни».
Фактически на лечении находятся 3390 пациентов. В общей сложности было проведено 259664 тестирования.