Արցախում կորոնավիրուսի 7 նոր դեպք է հաստատվել
Արցախի առողջապահության նախարարության փոխանցած տեղեկատվության համաձայն, hանրապետությունում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 7 նոր դեպք: Բոլոր վարակակիրները Ստեփանակերտ քաղաքից են՝ 6-ը նախկինում հաստատված օջախների շփման շրջանակից են և գտնվում էին մեկուսացման մեջ:
Մյուս քաղաքացու մոտ վարակը հաստատվել է բուժհաստատություն դիմելիության ժամանակ իրականացված հետազոտության արդյունքում: Վարակի օջախը հայտնաբերելու, ինչպես նաև հիվանդների շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ:
Առողջացել է 2 քաղաքացի:
Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 359 մարդու մոտ, որից 313-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 44, ընդհանուր մեկուսացված է 80 քաղաքացի:

В Арцахе за сутки выявлено 7 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), в Арцахе за минувшие сутки выявлено 7 новых случаев заражения коронавирусом.
Все инфицированные – из города Степанакерт, 6 из них ранее контактировали с зараженным и находились в изоляции.
Еще у одного гражданина вирус подтвержден в результате обследования, проведенного при его обращении в медицинское учреждение. Ведутся соответствующие работы в направлении выявления очага инфекции и круга общения зараженных.
За минувшие сутки выздоровели еще 2 человека.
По положению на 19 сентября, коронавирус в Арцахе был диагностирован у 359 человек, 313 из которых выздоровели. Фактически проходят лечение 44 пациента, ещё 80 человек изолированы.
С целью проведения тестирования за сутки было взято 93 образца, общее число проведенных тестов – 13 419.