Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 12 նոր դեպք
Արցախի առողջապահության նախարարության փոխանցած տեղեկատվության համաձայն, hանրապետությունում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 12 նոր դեպք: Վարակակիրներից 11-ը Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներ են, նախկինում հաստատված օջախների շփման շրջանակից, մեկն էլ Մարտունու շրջանի Վազգենաշեն գյուղի բնակիչ: Նրա մոտ հիվանդությունը բացահայտվել է բուժհաստատություն դիմելու ժամանակ իրականացված հետազոտության արդյունքում: Վարակի օջախը հայտնաբերելու և հիվանդի շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ:
Առողջացել է 5 քաղաքացի։
Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 379 մարդու մոտ, որից 325-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 52, ընդհանուր մեկուսացված է 92 քաղաքացի:

В Арцахе за сутки выявлено 12 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), в Арцахе за минувшие сутки выявлено 12 новых случаев заражения коронавирусом.
11 из 12 инфицированных – из города Степанакерт, они контактировали с зараженными из ранее выявленных очагов. Еще один заразившийся – житель села Вазгенашен Мартунинского района. COVID-19 у него подтвержден в результате обследования, проведенного при его обращении в медицинское учреждение. Ведутся соответствующие работы в направлении выявления очага инфекции и круга общения заразившегося.
За минувшие сутки выздоровели 5 человек.
По положению на 22 сентября, коронавирус в Арцахе был диагностирован у 379 человек, 325 из которых выздоровели. Фактически проходят лечение 52 пациента, ещё 92 человека изолированы.
Состояние здоровья трех пациентов медики оценивают как тяжелое, 6 – как средней тяжести.
С целью проведения тестирования за сутки было взято 76 образцов, общее число проведенных тестов – 13 676.