23.09.2020. Կորոնավիրուսի 210 նոր դեպք է գրանցվել, 8 մարդ է մահացել
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2256 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 210 նոր դեպք: Առողջացել է 350 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 8 մարդ, որից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 90 (կին), 87 (տղամարդ), 75 (կին) և 54 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Այսպիսով, սեպտեմբերի 23-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 47877 դեպք, որոնցից 43026-ն` առողջացած, մահացել է 1234 մարդ, որից 291-ը, ըստ ԱՆ-ի, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3617 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 268322 թեստավորում:

23.09.2020. За сутки в Армении подтверждено 210 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 210 новых случаев коронавируса (при проведенных 2256 тестах), выздоровели 350 человек.
За минувшие сутки скончались 8 пациентов с коронавирусом, 4 из них, согласно сообщению Минздрава, по причине другой болезни.
Что касается случаев смерти от коронавируса, из Минздрава сообщают, что скончались пациенты в возрасте 90 лет (женщина), 87 лет (мужчина), 75 лет (женщина) и 54 лет (женщина). Они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Таким образом, по положению на 11:00 среды, 23 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 47 877. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 43026 человек.
Общее число случаев с летальным исходом составило 1234, 291 человек при этом, по сообщению Минздрава, скончались «по причине другой болезни».
Фактически на лечении находятся 3617 пациентов. В общей сложности было проведено 268 322 тестирования.