100 և ավելի բուժաշխատողները մոտ օրերս կպարգևատրվեն. Մանե Գևորգյան
12 բուժաշխատողներ ներկայացվել են պետական պարգևի սեպտեմբերի 21-ին, իսկ 100 և ավելի բուժաշխատողները մոտ օրերս կպարգևատրվեն վարչապետի հուշամեդալով և շնորհակալագրով: Վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանն այդ մասին հայտնել է «Արմենպրես»-ին տված հարցազրույցում: Խոսնակն անդրադարձել է վարչապետին և նախագահին «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցի անձնակազմի հրապարակած բաց նամակին, որում նրանք իրենց դժգոհությունն էին հայտնել, քանի որ հիվանդանոցի աշխատակիցներից ոչ ոք Անկախության տոնին նվիրված պարգևատրման արարողության ժամանակ չէր պարգևատրվել։
Մանե Գևորգյանի խոսքով՝ Առողջապահության նախարարությունից վարչապետի աշխատակազմը ստացել է կորոնավիրուսի դեմ պայքարում ներդրած ջանքերի համար մի շարք բուժաշխատողների պարգևատրման առաջարկություն։
«Նշեմ, որ պարգևատրվող բուժաշխատողների թվում են նաև «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցի ներկայացուցիչները»,-ասել է խոսնակը:

В ближайшие дни будут награждены более 100 медработников – Мане Геворкян
21 сентября на соискание государственной награды было выдвинуто 12 медицинских работников, в ближайшие дни 100 и более медицинских работников будут награждены памятной медалью и благодарственным письмом премьер-министра. Об этом в интервью «Арменпресс» заявила пресс-секретарь премьер-министра РА Мане Геворкян.
Мане Геворкян обратилась к открытому письму сотрудников инфекционной больницы «Норк» на имя премьер-министра и президента.
По словам Геворкян, в аппарат премьер-министра поступило предложение от Минздрава наградить ряд медицинских работников за их усилия в борьбе с коронавирусом.
«Должна отметить, что среди награжденных медработников есть и представители Норкской инфекционной больницы», – сказала Мане Геворкян.