«Քվեարկություն տեղի չի ունեցել, ինքնաառաջադրվել է մեկ թեկնածու, դատավորներից մեկն էլ առաջադրել է թեկնածու, սակայն ինքնաբացարկ է ներկայացրել»,- այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՍԴ դատավոր Էդգար Շաթիրյանը՝ հավելելով, որ անուններ չի ասի:
Այպիսով, այսօր ևս ՍԴ նախագահ և փոխնախագահ ՍԴ դատավորները չընտրեցին, առաջադրվել են թեկնածուները, նիստը ընդմիջվել է, կշարունակվի վաղը՝ 10:30-ին:
Այսօր մամուլում շրջանառվել էր տեղեկատվություն, որ ՍԴ դատավոր Հրայր Թովմասյանը առաջադրել է Աշոտ Խաչատրյանի թեկնածությունը, վերջինս ինքնաբացարկ է ներկայացրել և ինքնառաջադրվել է Երվանդ Խունդկարյանը:
Երբ լրագրողները Խունդկարյանին հարցրին՝ արդյո՞ք դրանք են նրա չհնչեցրած անունները, նա դրական պատասխան տվեց։
Այսպիսով, ըստ ամենայնի, ՍԴ նախագահի պաշտոնում ինքնաառաջադրվել է Երվանդ Խունդկարյանը, նա միակ թեկնածուն է։
Հիշեցնենք, որ Սահմանադրական դատարանում երեկ կայացել էր աշխատակարգային նիստ, որի օրակարգում էր Սահմանադրական դատարանի նախագահի ընտրության հարցը: Սակայն աշխատանքային օրվա ավարտով պայմանավորված՝ նիստը չէր ավարտվել: Այն շարունակվում էր այսօր:

«Голосование не состоялось, есть самовыдвиженец, а один из судей выдвинул кандидатуру, однако, он взял самоотвод», – заявил в беседе с журналистами судья Конституционного суда Армении Эдгар Шатирян, добавив, что не будет называть имен.
Таким образом, сегодня судьи КС не избрали председателя и заместителя председателя КС, выдвинуты кандидатуры. Заседание отложено и продолжится завтра в 10:30.
Сегодня в прессе тиражировались сведения, что судья КС Грайр Товмасян выдвинул кандидатуру Ашота Хачатряна, а последний взял самоотвод, в свою очередь Ерванд Хундкарян выдвинул свою кандидатуру.
Журналисты поинтересовались, действительно ли это неназванные им имена, он ответил положительно.
Таким образом, по всей вероятности, самовыдвиженцем на должность главы КС является Ерванд Хундкарян, он – единственный кандидат.