25.09.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 392 նոր դեպք, գրանցվել է երեք մահ
Նախորդ մեկ օրվա ընթացքում կատարվել է 3842 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 392 նոր դեպք: ԱՆ-ից տեղեկացնում են՝ ունենք 135 առողջացած:
Երեկ կորոնավիրուսով երեք հիվանդ է մահացել։ Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ն հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 73 և 84 տարեկան տղամարդիկ: Վերջիններս ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 293 է:
Սեպտեմբերի 25-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 48643 դեպք, որոնցից 43401-ն` առողջացած, 947-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4002 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 276077 թեստավորում:

25.09.2020. За сутки в Армении подтверждено 392 новых случая коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 392 новых случая коронавируса (при проведенных 3842 тестах), выздоровели 135 человек.
За минувшие сутки скончались 3 пациента с коронавирусом, 1 из них, согласно сообщению Минздрава, по причине другой болезни.
Что касается случаев смерти от коронавируса, из Минздрава сообщают, что скончались пациенты в возрасте 73 лет (мужчина) и 84 лет (мужчина). Они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
В предыдущий день был зарегистрирован ещё 1 случай смерти пациента, у которого был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 293.
Таким образом, по положению на 11:00 пятницы, 25 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 48 643. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 43401 человек. Число случаев с летальным исходом составило 947.
Фактически на лечении находятся 4002 пациента. В общей сложности было проведено 276 077 тестирований.