Այսօր 23։00-ին... Իմ տրամադրությունը շատ բարձր է. Ծառուկյանը որոշման հրապարակման ժամը հայտարարեց
«Իմ տրամադրությունը շատ բարձր է։ Այսօր 23։00-ին...ամեն ինչ շատ արագ են կատարում»,-այս մասին լրագրողներին հայտնեց Գագիկ Ծառուկյանը՝ պատասխանելով հարցին, երբ կհրապարակվի կալանքի վերաբերյալ ԱԱԾ քննիչի միջնորդության որոշումը։
Նշենք, որ Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Կենտրոն նստավայրում՝ նախագահությամբ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի, ընթանում է ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին կալանավորելու վերաբերյալ քննիչի միջնորդությունը:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 21-ին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Ռոբերտ Պապոյանի նախագահությամբ, մերժել էր Ծառուկյանին կալանավորելու միջնորդությունը: Դատարանի այս որոշման դեմ վերաքննիչ բողոք ներկայացրեցին թե դատախազությունը, թե պաշտպանական կողմը։ Վերաքննիչ քրեական դատարանը հուլիսի 8-ին մերժեց փաստաբանների բողոքը, իսկ դատախազության բողոքը մասնակի բավարարեց՝ բեկանելով դատարանի որոշումը և ուղարկելով նոր քննության։

«У меня прекрасное настроение. Сегодня в 23:00»: Царукян назвал время, когда суд огласит решение
Лидер партии «Процветающая Армения» (ППА) Гагик Царукян сообщил, что суд огласит решение по ходатайству следователя СНБ РА о его аресте сегодня в 23:00.
«У меня прекрасное настроение. Сегодня в 23:00 … все делают слишком быстро», – сказал Гагик Царукян в беседе с журналистами.
Суд общей юрисдикции города Ереван (резиденция – Кентрон и Норк-Мараш) под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна рассматривает ходатайство об избрании в отношении лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукян меры пресечения в виде заключения под стражу.
21 июня суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Роберта Папояна отклонил ходатайство следователя СНБ. Решение суда в апелляционном порядке обжаловали как Прокуратура, так и сторона защиты. Апелляционный суд 8 июля отклонил жалобу защиты. При этом Апелляционный суд частично удовлетворил жалобу Прокуратуры, отменив решение суда и направив дело на новое рассмотрение.