26.09.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 429 նոր դեպք, գրանցվել է երեք մահ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4289 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 429 նոր դեպք: Առողջացել է 175 առողջացած: Մեկ օրում մահացել է 3 մարդ, որից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Մահվան դեպքի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտը եղել է 79 տարեկան տղամարդ և ունեցել է ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 295 է։
Այսպիսով, սեպտեմբերի 26-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 49072 դեպք, որոնցից 43576-ն` առողջացած, 948-ը` մահվան ելքով։ Եվս 295 մարդ ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4253 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 280366 թեստավորում:

26.09.2020. За сутки в Армении подтверждено 429 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 429 новых случаев коронавируса (при проведенных 4289 тестах), выздоровели 175 человек.
За минувшие сутки скончались 3 пациента с коронавирусом, 2 из них, согласно сообщению Минздрава, по причине другой болезни.
Что касается случаев смерти от коронавируса, из Минздрава сообщают, что скончался 79-летний мужчина.
В предыдущий день было зарегистрировано ещё 2 случая смерти пациента, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 295.
Таким образом, по положению на 11:00 субботы, 26 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 49072. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 43576 человек. Число случаев с летальным исходом составило 948.
Фактически на лечении находятся 4253 пациента. В общей сложности было проведено 280366  тестирований.