«Արմենիա» փառատոնի փակմանը հանդես կգա Բեռլինի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գլխավոր կլարնետահարը
Սեպտեմբերի 28-ին ժամը 12.00, Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի համերգային դահլիճում «Արմենիա» միջազգային փառատոնի շրջանակում տեղի կունենա դաշնակահար Անդրեյ Գուգնինի մենահամերգը։ Ծրագրում կհնչեն Յոզեֆ Հոֆմանի, Ալեքսեյ Շորի, Սերգեյ Պրոկոֆևի ստեղծագործություններից։
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նույնը օրը ժամը 19.30‚ Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի համերգային դահլիճում տեղի կունենա «Արմենիա» միջազգային փառատոնի փակման երեկոն։ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ ելույթ կունենան թավջութակահար Նարեկ Հախնազարյանը‚ Բեռլինի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գլխավոր կլարնետահար Անդրեաս Օտենսամերը։ Համերգը կղեկավարի դիրիժոր Մարիուս Ստրավինսկին։ Կհնչեն Պյոտր Չայկովսկու‚ Ալեքսեյ Շորի ստեղծագործություններից։
Հիշեցնենք՝ սեպտեմբերի 24-28-ը Երևանում տեղի կունենա «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնը։ Երաժշտասերները հնարավորություն կունենան ունկնդրելու դասական երաժշտության 5 համերգներ, որոնք կկայանան Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի համերգային դահլիճու

Narek Hakhnazaryan, Andreas Ottensamer to perform at the closing ceremony of Armenia International Music festival
Pianist Andrey Gugnin will perform a solo concert on September 28 at 12.00 in Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex. As the Armenian State Symphony Orchestra reports, the concert which is organised within the frames of Armenia International Music Festival, will feature works by
Józef Hofmann, Alexey Shor and Sergei Prokofiev.
On the same, at 19.30, Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex will host the closing ceremony of Armenia International Music Festival. World-known Armenian cellist Narek Hakhnazaryan and the principal clarinettist of the Berlin Philharmonic Andreas Ottensamer will perform with the State Symphony Orchestra.
To note, Armenia International Music Festival will be held from September 24 to 28 this year. The Armenian audience will have the unique opportunity to hear celebrated works of famous composers performed by Stella Chen (violin), Denis Kozhukhin (piano), Freddy Kempf (piano), Zia Hyunsu (violin), Andrey Gugnin (piano), Narek Hakhnazaryan (cello), Andreas Ottensamer (clarinet) with the Armenian State Symphony Orchestra.