Ադրբեջանը պատերազմ է հայտարարում, պատերազմ էլ կստանա. Արցախի նախագահ
Որևէ մեկը ո՛չ զոհից, ո՛չ վիրավորից, ո՛չ մի կորուստից թող չհուսահատվի, ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակած տեսաուղերձում ասում է Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։
«Պատերազմ են հայտարարում, պատերազմ էլ կստանան։ Մեր պատիվը մեր հայրենիքի նկատմամբ, մեր պատիվը մեր սերունդների նկատմամբ պիտի կատարենք»,- շեշտել է նա։
Ավելի վաղ Արայիկ Հարությունյանը գրել էր.
«Քիչ առաջ հանդիպել եմ մեր առաջին կամավորականներին: Հավաստիացնում եմ՝ մեր զինված ուժերն իրենց դիրքերում ամուր են, իսկ պատասխանը լինելու է անհամաչափ ու խիստ: Իրավիճակի ողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը և յուրաքանչյուր կորստի համար պատասխան են տալու:

Президент Арцаха: Азербайджан объявляет войну – войну и получит
Пусть никто не приходит в отчаяние из-за жертв, раненых, каких бы то ни было потерь, в видеообращении на своей странице в соцсети Facebook сказал президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Араик Арутюнян.
«Объявляют войну – войну и получат. Мы должны выполнить свою честь по отношению к нашей Родине, по отношению к нашим поколениям», – подчеркнул он.
Ранее Арутюнян написал:
«Только что я встретился с нашими первыми добровольцами. Уверяю вас, что наши ВС крепко стоят на своих позициях, а ответ будет несоразмерным и строгим. Всю ответственность за ситуацию несет военно-политическое руководство Азербайджана, и оно ответит за каждую потерю.