Նախնական տվյալներով, Արցախի Զինված ուժերն ունի 16 զոհ և հարյուրից ավելի վիրավոր. Արթուր Սարգսյան
Նախնական տվյալներով, Արցախի Զինված ուժերն ունի 16 զոհ և հարյուրից ավելի վիրավոր։ Ասուլիսում հայտարարեց Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արթուր Սարգսյանը։
Նա հայտնեց, որ հակառակորդն ունի կենդանի ուժի և զրահատեխնիկայի մեծ կորուստներ. հայկական կողմը խոցել է հակառակորդի 3 ուղղաթիռ, շուրջ 20 ԱԹՍ, այդ թվում՝ հարվածային, 30 տանկ ու հետևակի մարտական մեքենաներ։
Այս պահին ընթանում են թեժ մարտեր։
Ա. Սարգսյանը նշեց նաև, որ ՊԲ անձնակազմն իր առջև դրված մարտական խնդիրը կատարում է բարձր պատասխանատվությամբ, անձնակազմի բարոյահոգեբանական վիճակն այս պահին կայուն է, ապահովում է առաջադրված խնդիրների հետագա կատարումը։
«Համզոված եմ, որ կարողանալու ենք հակառակորդին պարտադրել, որպեսզի նորից աղերսի իր հերթական հրադադարն ու խաղաղությունը»,- ասաց ԱՀ ՊԲ հրամանատարի տեղակալ Արթուր Սարգսյանը։
Հիշեցնենք՝ այսօր, սեպտեբերի 27-ին ժամը 07:10-ին ադրբեջանական զորքերը հարձակման են անցել արցախյան շփման գծի ամբողջ երկարությամբ։ Ադրբեջանական զորքերի՝ մի քանի ուղղությամբ հարձակումները հետ են մղվել։

According to preliminary data, 16 servicemen of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Defense Army have been killed in the fresh Azerbaijani attack on Sunday, Artsakh Deputy Defense Minister Artur Sargsyan told a news conference.
More than 100 Armenian soldiers have been injured since the adversary launched massive offensives along the entire line of contact early on Sunday, he said.
According to the official, the Armenian side has shot down three Azerbaijani helicopters, around 20 UAVs, included armed drones, 30 tanks and infantry fighting vehicles.
Heavy battles continue along the contact line, he added.
The Artsakh Defense Army is fulfilling its tasks with high responsibility, Sargsyan said, adding the moral and psychological state of the military personnel is stable at the moment.
“I am convinced that we will succeed in forcing the adversary to beg for another ceasefire and peace," he stressed.