Թշնամին սկսել է նոր գործողություն Արաքսի հովտի հատվածում և Մատաղիս-Թալիշ հատվածներում. Հովհաննիսյան
Հակառակորդը սկսել է լայնամասշտաբ հարձակողական նոր գործողություն Արաքսի հովտի հատվածում և Մատաղիս-Թալիշ հատվածներում։ Այս մասին գրառում է կատարել Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Համաձայն գրառման՝ Արցախի ՊԲ-ը հաջող դիմակայում է բոլոր հարձակումներին ու գրոհներին և հակառակորդին հասցնում են անձնակազմի և տեխնիկայի զգալի կորուստներ։Այս պահի դրությամբ ոչնչացված է հակառակորդի 22 միավոր տանկ և 10 միավոր այլ զրահատեխնիկա։ Ոչնչացված է ավելի քան 370 զինվորական։ Ունեն մեծ քանակությամբ վիրավորներ։ Ստացված տեղեկատվության համաձայն վիրավորների միջից ծանր վիրավոր զինվորների քանակը կազմում է 35%։

Azerbaijan has launched a new large-scale offensive in the direction of Araks valley and Mataghis-Talish, Artsrun Hovhannisyan, the official representative of the Ministry of Defense reported.
"The Artsakh Defense Army successfully resists all attacks and offensives, infecting significant losses of manpower and equipment on the adversary. At the moment, 22 percent of the tanks and 10 other armored vehicles of the adversary have been destroyed," Hovhannisyan said, adding:  "More than 370 servicemen were neutralized. They have a large number of wounded. According to the information received, the number of seriously wounded soldiers is 35%."