ՀՀ դեսպան.  Բազմազգ Վրաստանն այն երկիրը չէ, որի խորհրդարանի պատգամավորները կարող են նմանօրինակ հայտարարություններ իրենց թույլ տալ
18:47 28/09/2020
ՀՀ դեսպան. Բազմազգ Վրաստանն այն երկիրը չէ, որի խորհրդարանի պատգամավորները կարող են նմանօրինակ հայտարարություններ իրենց թույլ տալ
Վրաստանում ՀՀ դեսպան Ռուբեն Սադոյանը հարցազրույցներ է տվել վրացական առաջատար Ռուսթավի 2, Իմեդի և Վրաստանի հանրային հեռուստաընկերություն լրատվամիջոցներին՝ անդրադառնալով Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած ռազմական ագրեսիային, Թուրքիայի ապակառուցողական գործողություններին, Ադրբեջանի կողմից վարձկանների օգտագործման փաստին, ինչպես նաև Ադրբեջանի կողմից խաղաղ բնակչության թիրախավորմանը:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, հարցազրույցներում դեսպանը դատապարտել է Վրաստանի խորհրդարանի՝ ազգությամբ ադրբեջանցի պատգամավորների ռազմատենչ հայտարարությունները` նշելով, որ բազմազգ Վրաստանն այն երկիրը չէ, որի խորհրդարանի պատգամավորները կարող են նմանօրինակ հայտարարություններ իրենց թույլ տալ:

Посол Армении: Многонациональная Грузия – не та страна, депутаты которой могут позволить себе подобные заявления
19:49 28/09/2020
Посол Армении в Грузии Рубен Садоян дал интервью ведущим грузинским СМИ «Рустави 2», «Имеди» и Грузинскому общественному телевидению, в котором осудил военную агрессию Азербайджана против Арцаха, деструктивные действия Турции, использование Азербайджаном наемников, а также нападения Азербайджана на мирных жителей.
Как сообщает Арменпресс, в интервью посол осудил воинственные заявления грузинских парламентариев азербайджанского происхождения, отметив, что многонациональная Грузия - не та страна, депутаты которой могут позволить себе подобные заявления.