28.09.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 174 նոր դեպք, գրանցվել է 6 մահ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 1935 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 174 նոր դեպք: Առողջացել է 52 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 6 հիվադ:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 58 (կին), 79 (տղամարդ), 73 (տղամարդ), 60 (կին), 84 (կին) և 74 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Սեպտեմբերի 28-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 49574 դեպք, որոնցից 43665-ն` առողջացած, 957-ը` մահվան ելքով: Եվս 295 մարդ մահացել է, որոնց մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը, ըստ ԱՆ-ի, վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4657 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 286161 թեստավորում:

28.09.2020. За сутки в Армении подтверждено 174 новых случая коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 174 новых случая коронавируса (при проведенных 1935 тестах), выздоровели 52 человека.
За минувшие сутки скончались 6 пациентов с коронавирусом.
Что касается случаев смерти от коронавируса, из Минздрава сообщают, что скончавшиеся пациенты были в возрасте 58 лет (женщина), 79 лет (мужчина), 73 лет (мужчина), 60 лет (женщина), 84 лет (женщина) и 74 лет (женщина). Они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Таким образом, по положению на 11:00 понедельника, 28 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 49 574. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 43665 человек. Число случаев с летальным исходом составило 957.
Фактически на лечении находятся 4657 пациентов. В общей сложности было проведено 286 161 тестирование.