Թշնամին սկսել է նոր գործողություն Արաքսի հովտի հատվածում և Մատաղիս-Թալիշ հատվածներում. Հովհաննիսյան
Հակառակորդը սկսել է լայնամասշտաբ հարձակողական նոր գործողություն Արաքսի հովտի հատվածում և Մատաղիս-Թալիշ հատվածներում։ Այս մասին գրառում է կատարել Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Համաձայն գրառման՝ Արցախի ՊԲ-ը հաջող դիմակայում է բոլոր հարձակումներին ու գրոհներին և հակառակորդին հասցնում են անձնակազմի և տեխնիկայի զգալի կորուստներ։Այս պահի դրությամբ ոչնչացված է հակառակորդի 22 միավոր տանկ և 10 միավոր այլ զրահատեխնիկա։ Ոչնչացված է ավելի քան 370 զինվորական։ Ունեն մեծ քանակությամբ վիրավորներ։ Ստացված տեղեկատվության համաձայն վիրավորների միջից ծանր վիրավոր զինվորների քանակը կազմում է 35%։

ВС Азербайджана начали новое наступление на участке долины Аракса и на участках Матагис-Талиш
ВС Азербайджана начали новое полномасштабное наступление на участке долины Аракса и на участках Матагис-Талиш (Талыш), сообщает представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Армия обороны Арцаха (НКР) успешно отражает все нападения и атаки противника, нанося противнику значительные потери в живой силе и технике. На данный момент уничтожено 22 танка противника и 10 единиц другой бронетехники. Уничтожены более 370 военных. У азербайджанской стороны большое число раненых. Согласно полученной информации, число тяжелораненых солдат составляет 35%», – указал Ованнисян.