01.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 491 նոր դեպք, գրանցվել է 5 մահ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4134 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 491 նոր դեպք: Առողջացել է 218 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 5 մարդ, որից մեկն, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 56 (տղամարդ) 84 (կին), 84 (կին) և 80 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հոկտեմբերի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 50850 դեպք, որոնցից 44219-ն` առողջացած, 963-ը` մահվան ելքով: Մահացել է ևս 298 մարդ, երբ պացիենտը ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5370 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 296327 թեստավորում:

Armenia has confirmed 491 new cases of the novel coronavirus (COVID-19) in a 24-hour period, bringing the national tally to 50,850 as of 11 a.m. Thursday, October 1, the Ministry of Health reports.
218 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 44,219.
The coronavirus death toll has increased by 4 to 963. The latest victims, aged between 56 to 80, had underlying chronic health conditions. Another person carrying the virus died from other causes in the past 24 hours.
The number of active cases is 5,370. As many as 296,327 tests have been performed in the country since the disease outbreak, the source said.