Արցախում՝ վիրավոր լրագրողներին տեղափոխող մեքենան
Հայկական միասնական տեղեկատվականը կենտրոնը գրում է, որ Արցախում 24news.am և Արմենիա հեռուստաընկերության լրագրողները են վիրավորել, հրապարակել նաև լուսանկարներ:
Հիշեցնենք, որ այսօր Արցախում վիրավորվել են ոչ միայն հայկական լարտավմիջոցների ներկայացուցիչներ, նաև արտասահմանյան: Մասնավորապես, այսօր ադրբեջանական զինված ուժերը թիրախավորել են  Արցախում լրագրողական առաքելություն իրականացնող Agence France-Presse (AFP) միջազգային լրատվական գործակալության լրագրողներին տեղափոխող մեքենային:
Մարտունիում Ադրբեջանի ռմբակոծությունից վիրավորվել են Le Monde-ի 2 լրագրող (Ֆրանսիայի քաղաքացիներ): Նրանց տեղափոխում են Մարտունու հիվանդանոց:
«Дождь» հեռուստաալիքը հայտնել էր, որ իր թղթակից Դմիտրի Ելովսկին նույնպես Ադրբեջանի կրակի տակ է ընկել Լեռնային Ղարաբաղում ու կարողացել է թաքնվել ապաստարանում։
Ավելի վաղ գրել էինք, որ Ադրբեջանական հրետակոծությունից վիրավորում է ստացել Արմենիա հեռուստաընկերության օպերատոր Արամ Գրիգորյանը: Մարտունիում ադրբեջանական զինուժի թիրախային կրակի տակ հայտնված լրագրողների խմբում է եղել նաև 24News-ի լրագրող Սևակ Վարդումյանը։ Նա մեջքի շրջանում վիրավորում է ստացել։

Автомобиль, перевозивший раненых в Арцахе журналистов: фото
Армянский единый информационный центр пишет, что журналисты 24news.am и Armenia TV ранены в результате обстрела азербайджанских вооружённых сил.
Источник обнародовал фотографии автомобиля, в котором перевозили раненых в Арцахе журналистов.
Немногим ранее стало известно, что в Мартуни (Арцах) вследствие артобстрела ВС Азербайджана ранение получил журналист телеканала 24News.am Севак Вардумян. Он получил ранение в области спины, его везут в больницу.
Сегодня ранее сообщалось, что вследствие артобстрела ВС Азербайджана ранение получил оператор телекомпании «Армения» Арам Григорян, пострадали 2 журналиста французского издания Le Monde (граждане Франции). Состояние одного из них оценивается как тяжелое, его оперируют в Медцентре Степанакерта.
Под обстрел в городе Мартуни в Арцахе попал заместитель главного редактора российского телеканала «Дождь» Дмитрий Еловский. Главред телеканала Тихон Дзядко написал в своем Telegram-канале, что Дмитрий Еловский сейчас находится в бомбоубежище.