Ադրբեջանը թիրախավորել է նաև Արցախում Agence France-Presse -ի լրագրողներին տեղափոխող մեքենային
Այսօր ադրբեջանական զինված ուժերը թիրախավորել են նաև Արցախում լրագրողական առաքելություն իրականացնող Agence France-Presse (AFP) միջազգային լրատվական գործակալության լրագրողներին տեղափոխող մեքենային: Այս մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Մարտունիում Ադրբեջանի ռմբակոծությունից վիրավորվել են Le Monde-ի 2 լրագրող (Ֆրանսիայի քաղաքացիներ): Նրանց տեղափոխում են Մարտունու հիվանդանոց:
Ադրբեջանական հրետակոծությունից վիրավորում է ստացել Արմենիա հեռուստաընկերության օպերատոր Արամ Գրիգորյանը: Խմբում եղել են այլ լրագրողներ: Մարտունիում ադրբեջանական զինուժի թիրախային կրակի տակ հայտնված լրագրողների խմբում է եղել նաև 24News-ի լրագրող Սևակ Վարդումյանը։ Նա մեջքի շրջանում վիրավորում է ստացել։

ВС Азербайджана целились и в автомобиль, перевозивший журналистов Agence France-Presse
Вооруженные силы Азербайджана сегодня, 1 октября, целились также в автомобиль, который перевозил журналистов международного новостного агентства Agence France-Presse (AFP), находящихся в Арцахе с журналистской миссией. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
Немногим ранее стало известно, что в Мартуни (Арцах) вследствие артобстрела ВС Азербайджана ранение получил журналист телеканала 24News.am Севак Вардумян. Он получил ранение в области спины, его везут в больницу.
Сегодня ранее сообщалось, что вследствие артобстрела ВС Азербайджана ранение получил оператор телекомпании «Армения» Арам Григорян, пострадали 2 журналиста французского издания Le Monde (граждане Франции).