Հակառակորդն ունի 540 զոհ, կորցրել է 6 ինքնաթիռ և 3 ուղղաթիռ. Արծրուն Հովհաննիսյան
«Արցախյան շփման գծում մարտերը նույն հիմնական ուղղություններով շարունակվում են»,- այսօր հրավիրված ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Նա տեղեկացրեց, որ այսօր հեռահար հրթիռային միջոցներով թշնամին 2 անգամ հարվածել է Հադրութ քաղաքին, նույնքան՝ Ստեփանակերտին։ Թիրախավորվում են այլ բնակավայրեր, ենթակառուցվածքներ.
«Ծանր մարտերը շարունակվում են հյուսիսում և հարավում։ Մեր ԶՈւ-ն հիմնականում պաշտպանողական, բայց որոշ տեղերում նաև այլ բնույթի մարտական գործողություններ է վարում»։
Արծրուն Հովհաննիսյանը նշեց, որ մեր ԶՈւ-ն հետ է մղում բոլոր՝ մեծ ու փոքր գրոհները։
«Այսօր հակառակորդն ունի 540 զոհ, 700-ից ավելի վիրավոր և կորցրել է 45 միավոր զրահատեխնիկա, 6 ինքնաթիռ, որոնց մեծ մասը օդում չի խոցվել, 3 ուղղաթիռ և 6 ԱԹՍ»,- ասաց նա։
Արծրուն Հովհաննիսյանի խոսքով, մեր զորքերը դրսևորում են բացառիկ հնարամտություն և խելահեղ քաջություն. «Մեր զորքերն ուղղակի փայլուն են աշխատում»։
ՊՆ ներկայացուցիչը հիշեցրեց, որ հակառակորդը թիրախավորում է քաղաքացիական ենթակառուցվածքները, և երեկ անգամ վիրավորվել էր ֆրանսիական լրատվամիջոցներից մեկի լրագրողը։ Նա նշեց, որ հակառակորդի կողմից քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին հարվածելու հետևանքով տուժել են բնակելի շենքեր, վնաս են կրել մեծ թվով խաղաղ բնակիչներ։

ВС Азербайджана потеряли убитыми 540 человек, 6 самолетов и 3 вертолета – Арцрун Ованнисян
На линии соприкосновения в Арцахе (НКР) бои на тех же основных направлениях продолжаются, заявил сегодня на брифинге представитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Он сообщил, что сегодня дальнобойными ракетными средствами ВС Азербайджана дважды ударили по городу Гадрут, столько же по Степанакерту. Под прицел азербайджанской стороной берутся и другие населенные пункты, инфраструктуры.
«Тяжелые бои продолжаются на севере и на юге. В основном продолжаем оборонительные действия, в определенных местах – действия другого характера», – отметил Арцрун Ованнисян.
Он указал, что армянские ВС отражают все малые и крупные атаки.
«На данный момент ВС Азербайджана потеряли убитыми 540 человек, свыше 700 ранеными, а также 45 единиц бронетехники, 6 самолетов, большая часть которых было сбито не в воздухе, 3 вертолета и 6 БПЛА», – сказал он.
По словам Ованнисяна, наши войска демонстрируют уникальную находчивость и безумную храбрость. «Наши войска работают просто блестяще», – подчеркнул он.
Представитель МО Армении напомнил, что ВС Азербайджана берут под прицел гражданские инфраструктуры, и вчера ранение получил даже журналист одного из французских изданий. По его словам, вследствие удара ВС Азербайджана по гражданским инфраструктурам пострадали жилые дома, ущерб причинен многочисленным мирным жителям.