Հակառակորդն ունի 540 զոհ, կորցրել է 6 ինքնաթիռ և 3 ուղղաթիռ. Արծրուն Հովհաննիսյան
«Արցախյան շփման գծում մարտերը նույն հիմնական ուղղություններով շարունակվում են»,- այսօր հրավիրված ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Նա տեղեկացրեց, որ այսօր հեռահար հրթիռային միջոցներով թշնամին 2 անգամ հարվածել է Հադրութ քաղաքին, նույնքան՝ Ստեփանակերտին։ Թիրախավորվում են այլ բնակավայրեր, ենթակառուցվածքներ.
«Ծանր մարտերը շարունակվում են հյուսիսում և հարավում։ Մեր ԶՈւ-ն հիմնականում պաշտպանողական, բայց որոշ տեղերում նաև այլ բնույթի մարտական գործողություններ է վարում»։
Արծրուն Հովհաննիսյանը նշեց, որ մեր ԶՈւ-ն հետ է մղում բոլոր՝ մեծ ու փոքր գրոհները։
«Այսօր հակառակորդն ունի 540 զոհ, 700-ից ավելի վիրավոր և կորցրել է 45 միավոր զրահատեխնիկա, 6 ինքնաթիռ, որոնց մեծ մասը օդում չի խոցվել, 3 ուղղաթիռ և 6 ԱԹՍ»,- ասաց նա։
Արծրուն Հովհաննիսյանի խոսքով, մեր զորքերը դրսևորում են բացառիկ հնարամտություն և խելահեղ քաջություն. «Մեր զորքերն ուղղակի փայլուն են աշխատում»։
ՊՆ ներկայացուցիչը հիշեցրեց, որ հակառակորդը թիրախավորում է քաղաքացիական ենթակառուցվածքները, և երեկ անգամ վիրավորվել էր ֆրանսիական լրատվամիջոցներից մեկի լրագրողը։ Նա նշեց, որ հակառակորդի կողմից քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին հարվածելու հետևանքով տուժել են բնակելի շենքեր, վնաս են կրել մեծ թվով խաղաղ բնակիչներ։

Our troops demonstrate exceptional skills and insane courage - Artsrun Hovhannisyan
Heavy fights continued today mainly in the northern and southern directions of the Nagorno Karabakh contact line, Artsrun Hovhannisyan, official representative of the Defense Ministry said at a briefing on Friday.
In Hovhannisyan's words, the Armenian Armed Forces carried out mainly defensive operations, and in certain areas operations of different nature.
With all that, throughout the day the Armenian forces have repelled all attacks of the adversary.
"As of now, the adversary has suffered 540 losses in manpower, 700 injured, lost 45 armored vehicles, 6 aircrafts, most of which were hit not in the air, 3 helicopters and 6 UAVS," said Hovhannisyan.
"Our troops demonstrate exceptional mastery and insane courage," said Hovhannisyan. He reminded that the Azerbaijani armed forces target civilian infrastructure and population through multiple rocket launchers as a result of which residential buildings are damaged and numerous civilian casualties are reported.