Թբիլիսին արգելում է ռազմական բեռների տեղափոխումը դեպի Հայաստան ու Ադրբեջան
Վրաստանի կառավարությունն արգելել է թույլտվությունների տրամադրումը ռազմական բեռներ Հայաստան և Ադրբեջան տեղափոխելու համար՝ Լեռնային Ղարաբաղում հակամարտության սրման ֆոնին: Այս մասին գրում է Gazeta-ն՝ հղում կատարելով հանրապետության Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, ՆԳՆ ղեկավար Վախթանգ Գոմելաուրիի հայտարարությանը:
«Հայաստանի և Ադրբեջանի ռազմական գործողությունների պատճառով Վրաստանի կառավարությունը ժամանակավորապես դադարեցրել է իր տարածքով ռազմական բեռների փոխադրման թույլտվության տրամադրումը», - ասել է նա:
Սա վերաբերում է ինչպես ցամաքային երթուղիներին, այնպես էլ երկու երկրների ուղղությամբ օդային երթուղիներին:

Глава МВД: Грузия запретила транспортировку грузов военного назначения в Армению и Азербайджан
Правительство Грузии приняло решение ввести запрет на выдачу разрешений на транспортировку грузов военного назначения в Армению и Азербайджан из-за возобновления военных действий в зоне карабахского конфликта. Как передает ТАСС, об этом в субботу заявил на брифинге секретарь Совета национальной безопасности Грузии, глава МВД Вахтанг Гомелаури.
"Из-за военных действий между Арменией и Азербайджаном правительство Грузии временно приостановило выдачу разрешения на транспортировку грузов военного назначения через свою территорию сухопутными и воздушными маршрутами в направлении обеих стран. Об этом стороны уже проинформированы", - сказал Гомелаури.
Что же касается транспортировки гражданских грузов, то в этом направлении Грузия полностью выполняет взятые на себя международные обязательства, добавил он.