Մարտերը չեն ունեցել նույն համառ ու ծանր բնույթը ինչ նախորդ 2 օրերին էր. Արծրուն Հովհաննիսյան
«Ադրբեջանական կողմն այսօր՝ հոկտեմբերի 4-ին, կորցրել է 400 զինծառայող, ունի 700 վիրավոր, խոցվել է 13 զրահատեխնիկա, 3 ինքնաթիռ և 1 ԱԹՍ»,- ասուլիսի ժամանակ հայտնեց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Հովհաննիսյանը նշեց, որ այս պահին մարտերը շարունակվում են կրկին հարավային և հյուսիսային ուղղություններով: Նրա խոսքով, մարտերը չեն ունեցել նույն համառ ու ծանր բնույթը ինչ նախորդ 2 օրերին էր։ Սակայն հակառակորդը նորից ձեռնարկել է իր հարձակողական գործողությունները նույն ուղղություններում՝ նախապես կենտրոնացնելով որոշակի ուժեր։
«Մեր Զինված ուժերը հետ են մղել գործողությունները՝ հակառակորդին պատճառելով զգալի կորուստներ»,- հայտնեց Հովհաննիսյանը։
ՊՆ ներկայացուցիչը նկատեց, որ վերջին երկու օրերը աչքի են ընկել թշնամու կողմից լայնածավալ ապատեղեկատվության տաածմամբ:

Характер боев был не такой ожесточенный и тяжелый, как в предыдущие 2 дня – представитель Минобороны Армении
Потери азербайджанской стороны сегодня, 4 октября, составили: 400 военнослужащих убитыми, еще 700 получили ранения, 13 единиц бронетехники, 3 самолета и 1 БПЛА. Об этом на брифинге сообщил представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
По его словам, на данный момент бои продолжаются – на южном и северном направлениях. Как отметил Ованнисян, характер боев был не такой ожесточенный и тяжелый, как в предыдущие 2 дня.
Однако, как указал представитель Минобороны Армении, ВС Азербайджана вновь предприняли наступательные действия на тех же направлениях, заранее сосредоточив определенные силы.
«Наши Вооруженные силы отразили действия, нанеся противнику значительные потери», – отметил Ованнисян.
Арцрун Ованнисян обратил также внимание на то, что минувшие 2 дня отличались распространением азербайджанской стороной широкомасштабной дезинформации.