04.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 571 նոր դեպք, գրանցվել է 5 մահ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3258 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 571 նոր դեպք: Առողջացել է 89 հիվանդ: Մեկ օրում մահացել է 5 մարդ։ Մահվան դեպքերի վերաբերյալ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 63 (տղամարդ), 64 (տղամարդ), 60 (կին), 50 (տղամարդ) և 45 (կին) տարեկան։ Բացի վերջին երկուսից, մնացածն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հոկտեմբերի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 52496 դեպք, որոնցից 44672-ն` առողջացած, 977-ը` մահվան ելքով: Եվս 302 մարդ մահացել է, որոնք ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6545 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 306965 թեստավորում:

Armenia has confirmed 571 new cases of the novel coronavirus (COVID-19) in a 24-hour period, bringing the national tally to 52,496 as of 11 a.m. Sunday, October 4, the Ministry of Health reports.
89 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 44,672.
The coronavirus death toll has increased by 5 to 977. The latest victims were 63 (male), 64 (male), 60 (female), 50 (male) and 45 (female) years old. Except for the last two, the rest had underlying chronic health conditions.
The number of active cases is 6,545. As many as 306,965 tests have been performed in the country since the disease outbreak, the ministry said.