04.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 571 նոր դեպք, գրանցվել է 5 մահ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3258 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 571 նոր դեպք: Առողջացել է 89 հիվանդ: Մեկ օրում մահացել է 5 մարդ։ Մահվան դեպքերի վերաբերյալ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 63 (տղամարդ), 64 (տղամարդ), 60 (կին), 50 (տղամարդ) և 45 (կին) տարեկան։ Բացի վերջին երկուսից, մնացածն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հոկտեմբերի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 52496 դեպք, որոնցից 44672-ն` առողջացած, 977-ը` մահվան ելքով: Եվս 302 մարդ մահացել է, որոնք ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6545 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 306965 թեստավորում:

04.10.2020. За сутки в Армении подтвержден 571 новый случай коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтвержден 571 новый случай коронавируса (при проведенных 3258 тестах), выздоровели 89 человек.
За минувшие сутки скончались 5 пациентов с коронавирусом. Что касается случаев смерти от коронавируса, из Минздрава сообщают, что скончались пациенты в возрасте 63 лет (мужчина), 64 лет (мужчина), 60 лет (женщина), 50 лет (мужчина) и 45 лет (женщина). Помимо последних двух, остальные страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Таким образом, по положению на 11:00 воскресенья, 4 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 52496. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 44672 человека. Число случаев с летальным исходом составило 977.
Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 302.
Фактически на лечении находятся 6545 пациентов. В общей сложности было проведено 306965 тестирований.