Այն ժողովուրդը, որն ունի նման նվիրյալ ուսուցիչներ ու սերունդ, տոնում է և կտոնի միայն հաղթանակներ. Արցախի նախագահ
09:49 05/10/2020
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորել է ուսուցիչներին մասնագիտական տոնի առիթով:
Այսօր ձեր մասնագիտական տոնն է: Ամեն տարի, ավանդույթի համաձայն, մենք ձեզ ենք հղում շնորհավորանքի ու մեծարանքի խոսքեր: Սակայն այսօր ես ուզում եմ հղել ձեզ իմ երախտագիտության խոսքը, երախտագիտություն՝ մեր հերոսական սերնդի համար, այն քաջ հայորդիների, ովքեր, փայլուն կերպով սերտելով ձեր տված հայրենասիրության դասը, այսօր իրենք են խիզախության ու սխրանքի դաս տալիս մարտի դաշտում, կերտում հայ ժողովրդի պատմության ամենաճակատագրական էջերից մեկը:
Այն ժողովուրդը, որն ունի նման նվիրյալ ուսուցիչներ ու սերունդ, տոնում է և կտոնի միայն հաղթանակներ:
Խաղաղություն ձեզ, մեր ժողովրդին ու Հայրենիքին»,- նշված է նրա ուղերձում:

Президент Арцаха: Народ, имеющий таких преданных учителей и поколение, празднует и будет праздновать только победы
11:00 05/10/2020
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Араик Арутюнян направил поздравительное послание учителям по случаю их профессионального праздника.
Сегодня ваш профессиональный праздник. Каждый год по традиции мы говорим вам слова поздравления и почтения. Однако сегодня я хочу выразить вам слова благодарности, благодарности за наше героическое поколение, за отважных сынов армянского народа, которые блестяще усвоив преподанный вами урок патриотизма, сегодня сами дают урок мужества и героизма на поле боя, пишут одну из самых судьбоносных страниц в истории армянского народа.