Հոկտեմբերի 7-ին նախատեսված Հայաստան-Ալբանիա ընկերական հանդիպումը չեղարկվել է: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ որոշումը կայացվել է ՈՒԵՖԱ-ի կողմից՝ հաշվի առնելով տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակը:
Չեղարկվել են նաև Հայաստան-Ալբանիա հանդիպման հետ կապված բոլոր մեդիա միջոցառումները:
«ՈՒԵՖԱ-ն այս պահին մշտադիտարկում է իրավիճակը և Հայաստան-Վրաստան հանդիպման անցկացման վայրի վերաբերյալ որոշումը կկայացնի մոտ օրերս:
ՈՒԵՖԱ-ի ներկայիս մոտեցմամբ, եթե որոշվի, որ Հայաստան-Վրաստան հանդիպումն անցկացվելու է արտերկրում, ապա Ադրբեջանի հավաքականը ևս իր տնային հանդիպումը Կիպրոսի հավաքականի հետ կանցկացնի չեզոք դաշտում:
Ավելացնենք, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ՀՀ կառավարությունից ստացել էր Հայաստան-Ալբանիա և Հայաստան-Վրաստան հանդիպումը Երևանում անցկացնելու անվտանգության երաշխիքները, որոնք համապատասխան կարգով ուղարկվել էին ՈՒԵՖԱ».- հայտնում են ՀՖՖ-ից:

The friendly match between Armenia and Albania, scheduled for October 7 has been cancelled. The decision was made by UEFA, taking into account the situation in the region, the Football Federation of Armenia (FFA) reported.
UEFA is currently monitoring the situation and will make the decision on the venue of the Armenia vs Georgia match in coming days.
The current approach of UEFA is as follows: if Armenia-Georgia match is held in another country, Azerbaijan will play its home match against the Cyprus in a neutral field as well.
The Football Federation says it has received from the Armenian government all the security guarantees for holding matches against Albania and Georgia in Yerevan.