Ադրբեջանական կողմի յուրաքանչյուր սադրանք կստանա համարժեք պատասխան ՀՀ  կողմից. ՀՀ ԱԳՆ
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը  հայտարարություն է տարածել Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության կողմից տարածվող կեղծ տեղեկատվության վերաբերյալ.
«Ադրբեջանի կողմից Թուրքիայի աջակցությամբ և օտարերկրյա ահաբեկիչ զինյալների ներգրավմամբ Արցախի նկատմամբ սանձազերծված ագրեսիան ուղեկցվում է ողջամտության սահմաններն անցնող ապատեղեկատվության և կեղծիքների արշավով:
Անկարող լինելով ռազմաճակատում հասնելու որևէ հաջողության՝ ադրբեջանական կողմը մի կողմից խոսում է երևակայական հաջողությունների մասին, իսկ մյուս կողմից կեղծ լուրեր տարածում առ այն, իբրև թե Հայաստանն ադրբեջանական բնակավայրերի ուղղությամբ հարվածներ է հասցնում:
Այս շարքից է նաև Հայաստանի Հանրապետության տարածքից Ադրբեջանի խորքում գտնվող բնակավայրերին հարված հասցնելու մասին վերջին ժամերին տարածված ապատեղեկատվությունը:
Ապատեղեկատվական արշավի նպատակն է կոծկել Ադրբեջանի կողմից պատերազմի առաջին իսկ օրերից Լեռնային Ղարաբաղի խոշոր բնակավայրերի զանգվածային հրետակոծումը, որի հետևանքով միայն այսօր արձանագրվել են բազմաթիվ զոհեր քաղաքացիական բնակչության շրջանում, և լուրջ վնաս է հասցվել քաղաքացիական կենսապահովման ենթակառուցվածքներին:
Նման ստահոդ լուրերի տարածմամբ Ադրբեջանը նաև հող է նախապատրաստում իր հանցավոր քաղաքականության շարունակման և պատերազմի աշխարհագրության ընդլայնման համար:

Each provocation by the Azerbaijani side will receive an adequate response - Foreign Ministry
The Foreign Ministry of Armenia has released a statement on disinformation of the military-political leadership of Azerbaijan.
It says that the aggression of Azerbaijan against Artsakh with the support of Turkey and the involvement of the foreign terrorist fighters 'has been accompanied by the campaign of fake news and disinformation which goes beyond the limits of common sense.'
"Having failed to achieve any success in the battlefield, the Azerbaijani side on one hand speaks about its imaginary gains, and on the other hand spreads fake news on the shelling of the Azerbaijani settlements by Armenia," the statement read, pointing to the
recent disinformation about the alleged strikes from the territory of Armenia to the Azerbaijani settlements as a case in point.
It is noted that the aim of this disinformation campaign is to cover up the massive shelling of the large settlements of Nagorno-Karabakh by Azerbaijan since the first day of the war, which resulted in many losses among the civil population, while serious damage was inflicted upon the essential civilian infrastructure.
"With the spread of such fake news Azerbaijan also prepares grounds for the continuation of its criminal policy and for the extension of the geography of the war. Each provocation by the Azerbaijani side will receive an adequate response from the Republic of Armenia," added the ministry.