Հայկական բանակի հերոս տղաների պատվին հոկտեմբերի 6-ից Հայաստանի պատմության թանգարանում ի ցույց կդրվեն Զորավար Անդրանիկի և հայ ժողովրդի ազատագրությանը մասնակից այլ հերոսների սրերը: Այս մասին հայտնում են ԿԳՄՍ նախարարությունից:
«Պատվով հաղթանակը ծնում է ուժի իրավունքը, ահա թե ինչ է պատգամում Զորավար Անդրանիկի ադամանդակուռ սուրը մեր նորօրյա ազատամարտիկներին։
Տարբեր ճակատամարտերում հաղթանակներ կերտած սրերը երիտասարդներին կփոխանցեն իրենց մեջ կուտակած ուժը, էլ ավելի կբարձրացնեն մեր բանակի ոգին և հաղթելու կամքը»,- նշված է ԿԳՄՍՆ հաղորդագրության մեջ։

Swords of Armenian heroes to be displayed at the History Museum of Armenia
The History Museum of Armenia will open an exhibition of swords of Commander Andranik and other heroes of the Armenian liberation wars to honor the hero servicemen of the Armenian army defending the homeland in the face of the Azerbaijani aggression.
As the Ministry of Education, Science, Culture and Sport reports, the exhibition will open on October 6, and all proceeds will be donated to the Armenian Army.
"The swords that created victories in different battles throughout our history will pass on their strength to the youth and further uplift the victorious spirit of our Army and the will to win," the message said.