Արցախի ԱԺ նախագահ. Գուցե արդեն Իլհամ Ալիևն արդեն հեռացված է պաշտոնից
«Այս պատերազմը տարբերվում է մինչ այս տեղի ունեցած բոլոր պատերազմներից»,-լրագրողների հետ հանդիպմնաը հայտարարեց Արցախի ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը։
Նա նկատեց՝ բոլոր պատերազմներն էլ ուղեղի պատերազմներ են, ովքեր գրագետ են գործում, նրանք հաղթում են։
«Ուզում եմ հավատացնել մեր հայրենակիցներին, որ մենք այս պատերազմը տանում ենք այնպես, որ ամեն մի քայլ, ամեն գործողություն, ամեն օպերացիա ունենա քիչ հետևանքներ»,-ասաց նա։
ԱԺ նախագահը կարծում է, որ Ադրբեջանին այս անգամ արկածախնդրության գնալ ստիպել է Թուրքիան։
«Այս ամենից հետո ես Ադրբեջանում տեսնում եմ իշխանափոխության երկու տարբերակ։ Առաջին, Իլհամ Ալիևն իշխանությունը փոխանցում է կնոջը, որն այս պահին քիչ հավանական է, քանի որ ռազմական դրության ժամանակ օրենսդրական փոփոխություններ չեն լինի։ Գուցե արդեն Իլհամ Ալիևն արդեն հեռացված է պաշտոնից, քանի որ արդեն աշխարհին է հայտնի, որ մենք վարում ենք պատերազմ, որը վարվում է Թուրքիայի ու թուրք զինվորականների կողմից»,-ասաց նա։

Спикер НС Арцаха: Быть может, Ильхам Алиев уже отстранен от власти
«Эта война отличается от всех развязанных до этого войн», – заявил сегодня на брифинге председатель Национального собрания Арцаха (НКР) Артур Товмасян.
По его словам, все войны – битвы умов, побеждает тот, кто действует грамотно.
«Хочу заверить наших соотечественников, что мы эту войну ведем так, чтобы у каждого шага, действия, каждой операции было минимум негативных для нас последствий», – отметил он.
Спикер НС Арцаха считает, что на этот раз Азербайджан пошел на авантюру по принуждению Турции.
«После всего этого я вижу в Азербайджане 2 варианта смены власти. Первый: президент Азербайджана Ильхам Алиев передает власть жене, что на данный момент маловероятно, поскольку во время военного положения законодательных изменений не сделают. Быть может, Ильхам Алиев уже отстранен от должности, поскольку всему миру известно, что мы участвуем в войне, которая ведется Турцией и турецкими военными», – сказал он.