Հակառակորդի կորուստներն են 300 զոհ, 11 զրահատեխնիկա, 2 ուղղաթիռ և 2 ԱԹՍ. Արծրուն Հովհաննիսյան
«Այսօր վաղ առավոտից նորից սկսվեցին Ստեփանակերտի հրթիռակոծությունները։ Կան տուժածներ ու վիրավորներ»,- այսօրվա ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Նրա խոսքով, ցերեկվա ժամերին նորից թեժացել են մարտերը, հատկապես հարավային ուղղությամբ։
«Հակառակորդը Արաքս գետի երկայնքով հրետանային միջոցներ էր կիրառում, զրահատեխնիկա, շարժական խմբեր և հետևակ։ Այս ամենի հետ համատեղ գործում էին նաև ոչ ադրբեջանական բանակի զինծառայողներ։ Առավոտվա տվյալներով ադրբեջանական ԶՈւ կորուստներն են 300 զոհ, 11 զրահատեխնիկա, 2 ուղղաթիռ և 2 ԱԹՍ։ Այս տվյալները չեն ներառում այսօրվա գործողությունների հետևանքով հակառակորդի կրած կորուստները։ Այսուհետ առավոտից մինչև հաջորդ առավոտ տվյալներ ենք ներկայացնելու»,- տեղեկացրեց Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Նա նաև նշեց՝ այդպիսի մի օր չկա, որ մեր զինված ուժերը ադրբեջանական որևէ օբյեկտ շարքից չհանեն, սակայն միշտ չէ, որ նպատակահարմար է այդ պահին դրանք լուսաբանելը։
ՊՆ ներկայացուցիչը պատասխանեց նաև լրագրողների հարցերին։
Հարց. Ի՞նչ կարելի է սպասել Իրանից՝ հաշվի առնելով, որ արդեն մի քանի անգամ կողմերին զգուշացում է հնչում, որ ռումբերը եթե ընկնեն Իրանի տարածք, ապա ավելի կոշտ արձագանք կլինի։
Ա. Հովհաննիսյան. Մենք մի քանի անգամ տեսել ենք Իրանի քաղաքական և ռազմական ներկայացուցիչների հայտարարությունները, բայց տեսնում ենք նաև, որ Իրանը դիմում է այլ քայլերի, որոնք չեն սահմանափակվում հայտարարություններով։

Azerbaijan has suffered 300 losses in manpower, 11 armored vehicles, 2 helicopters and 2 UAVs - Defense Ministry
21:48 06/10/2020
"The shelling of Stepanakert has resumed sincerely morning, resulting in more destructions and casualties," Artsrun Hovhannisyan, official representative of the Ministry of Defense told at a briefing on Tuesday. He added, that the fights intensified in the afternoon, especially in the southern direction.
"The adversary applied artillery, armor, and infantry. All these were supported by the servicemen not part of the Azerbaijani army. According to the data of this morning, the Azerbaijani armed forces have suffered 300 losses in manpower, 11 armored vehicles, 2 helicopters and 2 UAVs. The data do not cover the losses suffered by the adversary today," Hovhannisyan said.
He added, there is no almost no day when our forces do not destroy an Azerbaijani military object, however those actions are not always for reasons of expediency.