Հակառակորդի կորուստներն են 300 զոհ, 11 զրահատեխնիկա, 2 ուղղաթիռ և 2 ԱԹՍ. Արծրուն Հովհաննիսյան
«Այսօր վաղ առավոտից նորից սկսվեցին Ստեփանակերտի հրթիռակոծությունները։ Կան տուժածներ ու վիրավորներ»,- այսօրվա ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Նրա խոսքով, ցերեկվա ժամերին նորից թեժացել են մարտերը, հատկապես հարավային ուղղությամբ։
«Հակառակորդը Արաքս գետի երկայնքով հրետանային միջոցներ էր կիրառում, զրահատեխնիկա, շարժական խմբեր և հետևակ։ Այս ամենի հետ համատեղ գործում էին նաև ոչ ադրբեջանական բանակի զինծառայողներ։ Առավոտվա տվյալներով ադրբեջանական ԶՈւ կորուստներն են 300 զոհ, 11 զրահատեխնիկա, 2 ուղղաթիռ և 2 ԱԹՍ։ Այս տվյալները չեն ներառում այսօրվա գործողությունների հետևանքով հակառակորդի կրած կորուստները։ Այսուհետ առավոտից մինչև հաջորդ առավոտ տվյալներ ենք ներկայացնելու»,- տեղեկացրեց Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Նա նաև նշեց՝ այդպիսի մի օր չկա, որ մեր զինված ուժերը ադրբեջանական որևէ օբյեկտ շարքից չհանեն, սակայն միշտ չէ, որ նպատակահարմար է այդ պահին դրանք լուսաբանելը։
ՊՆ ներկայացուցիչը պատասխանեց նաև լրագրողների հարցերին։
Հարց. Ի՞նչ կարելի է սպասել Իրանից՝ հաշվի առնելով, որ արդեն մի քանի անգամ կողմերին զգուշացում է հնչում, որ ռումբերը եթե ընկնեն Իրանի տարածք, ապա ավելի կոշտ արձագանք կլինի։
Ա. Հովհաննիսյան. Մենք մի քանի անգամ տեսել ենք Իրանի քաղաքական և ռազմական ներկայացուցիչների հայտարարությունները, բայց տեսնում ենք նաև, որ Իրանը դիմում է այլ քայլերի, որոնք չեն սահմանափակվում հայտարարություններով։

Арцрун Ованнисян представил потери ВС Азербайджана: 300 жертв, 11 единиц бронетехники, 2 вертолета и 2 БПЛА
Сегодня с раннего утра ВС Азербайджана вновь начали ракетные обстрелы столицы Арцаха (НКР) – Степанакерта: жилые помещения, инфраструктуру, есть пострадавшие раненые, сообщил на брифинге 6 октября представитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
По его словам, в дневные часы бои вновь ожесточились, особенно в южном направлении.
«Вдоль реки Аракс противник использовал артиллерию, бронетехнику, передвижные составы и пехоту. Наряду со всем этим были задействованы и военнослужащие не азербайджанской армии. По утренним данным, потери ВС Азербайджана составляют: 300 человек убитыми, 11 единиц бронетехники, 2 вертолета и 2 БПЛА. Эти данные не включают потери, понесенные противником в результате сегодняшних действий. Впредь будем представлять данные с утра до утра следующего дня», – сказал Арцрун Ованнисян.
Он указал также: не бывает и дня, чтобы армянские ВС не выводили из строя какой-либо азербайджанский объект, однако не всегда целесообразно предавать это огласке.
Представитель Минобороны Армении также ответил на вопросы журналистов.
Вопрос: Что можно ожидать от Ирана, учитывая, что уже несколько раз звучит предупреждение для сторон: если снаряды упадут на территорию Ирана, реакция будет более жесткой?
А.Ованнисян: Мы несколько раз видели заявления политических и военных представителей Ирана, но мы также видим, что Иран предпринимает другие шаги, которые не ограничиваются заявлениями.