Հարավարևելյան ուղղությամբ թշնամու խոցված վառելիքաքսուքային պահպանման խոշոր բազան
ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հրապարակել է տեսանյութ՝ գրելով. «Հարավարևելյան ուղղությամբ հակառակորդի խոցված վառելիքաքսուքային պահպանման խոշոր բազան»:
Ավելի վաղ նա հայտնել էր, որ «Գիշերվա ընթացքում հակառակորդը փորձել է առաջանալ և ամրանալ հարավարևելյան ուղղությամբ (Ջեբրայիլ չհասած), սակայն հայկական զինված ուժերի հրթիռահրետանային դիպուկ կրակով ադրբեջանական ստորաբաժանումները խոցվել են։
Առավոտյան 06:30-ին հերթական հրթիռահրետանային հարվածից հետո, մարտադաշտում թողնելով ևս 60 զոհ, ինչպես նաև 22 միավոր խոցված, մի քանի տասնյակ սարքին տեխնիկա, հակառակորդի գերհագեցած երեք բրիգադների մնացորդները խուճապահար դիմել են փախուստի։ Տեսագրությունն առկա է։
Հայկական ստորաբաժանումների դիպուկ կրակով քիչ առաջ հարավարևելյան ուղղությամբ խոցվել է հակառակորդի վառելաքսուքային պահպանման խոշոր բազա։ Տեսանյութը՝ շուտով։

Уничтожение азербайджанской базы ГСМ на юго-восточном направлении
Пресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян на своей странице в социальной сети Facebook опубликовала видеоматериал, сопроводив его описанием: «Уничтожение крупной азербайджанской базы хранения горюче-смазочных материалов на юго-восточном направлении».
Ранее Степанян сообщила, что ночью противник попытался продвинуться и закрепиться на юго-восточном направлении (не доходя до Джебраила), однако прицельным ракетно-артиллерийским огнем армянских ВС азербайджанские подразделения были поражены.
«В 06:30 утра после очередного ракетно-артиллерийского удара, оставив на поле боя еще 60 тел, а также 22 единицы подбитой и несколько десятков единиц исправной техники, остатки трех сверхоснащённых бригад противника в панике пустились в бегство. Видеозапись имеется.
В результате точного огня армянских подразделений в юго-восточном направлении минутами ранее была поражена крупная база противника для хранения горюче-смазочных материалов. Видео - скоро.