Փոխվարչապետն ընդունել է ԵՏՀ Կոլեգիայի նախագահին և անդամներին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի (ԵՏՀ) Կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչին և ԵՏՀ Կոլեգիայի անդամներին (նախարարներին):Այս մասին հայտնում են Կառավարությունից։
Հանդիպման սկզբում փոխվարչապետը ներկայացրել է ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով ԼՂ հակամարտության գոտում ստեղծված իրավիճակը և վերջին զարգացումները՝ ընդգծելով ռազմական գործողությունների անհապաղ դադարեցման կարևորությունը:
Փոխվարչապետը բարձր է գնահատել ԵՏՀ գործունեությունը Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում անդամ երկրների միջև համագործակցության ու առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնման տեսանկյունից:
ԵՏՀ Կոլեգիայի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել հայկական կողմին հանձինս փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի Երևանում միջկառավարական խորհրդի նիստը կազմակերպելու համար:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ԵԱՏՄ շրջանակներում ինտեգրացիոն գործընթացների զարգացման հիմնական ուղղությունները և առաջնահերթությունները, ինչպես նաև անդրադարձ է կատարվել Երևանում ս.թ. հոկտեմբերի 9-ին կայանալիք Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստի նախապատրաստական աշխատանքների վերաբերյալ հարցերին:

Вице-премьер Армении принял председателя и членов Коллегии ЕЭК
Вице-премьер Армении Мгер Григорян принял председателя Коллегии Евразийской экономической комиссии (ЕЭК) Михаила Мясниковича и членов (министров) Коллегии ЕЭК. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Вице-премьер представил сложившуюся в результате азербайджанской агрессии ситуацию и последние развития в зоне карабахского конфликта, подчеркнув срочную необходимость прекращения боевых действий.
Вице-премьер высоко оценил деятельность ЕЭК в плане сотрудничества и расширения торгово-экономических связей между странами-членами в рамках Евразийского экономического союза.
Председатель Коллегии ЕЭК поблагодарил армянскую сторону в лице вице-премьера Мгера Григоряна за организацию заседания Евразийского межправительственного совета в Ереване.
В ходе встречи были обсуждены основные направления развития и приоритеты интеграционных процессов в рамках ЕАЭС, а также были затронуты вопросы, связанные с подготовкой заседания Евразийского межправительственного совета 9 октября в Ереване.