Գիորգի Գախարիա. Վրաստանը շահագրգռված է, որ տարածաշրջանում ցանկացած հակամարտություն կարգավորվի միայն բանակցություններով
14:56 07/10/2020
Վրաստանն ուղղակիորեն շահագրգռված է, որպեսզի մեր տարածաշրջանում ցանկացած հակամարտություն կարգավորվի միայն բանակցությունների ճանապարհով։ Այս մասին, վրացական Առաջին ալիքի հաղորդմամբ, հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Գախարիան՝ Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակի մասին խոսելիս:
Նրա խոսքով, Վրաստանի համար տարածաշրջանում պատերազմը մեծ ռիսկ է:
«Երբ մեր դրացիների շրջանում ընթանում է իրական պատերազմ, Վրաստանի համար դա մեծ ռիսկ է: Իհարկե, մենք ամեն բան անում ենք մեր հնարավորության սահմաններում, որպեսզի ներդրում ունենանք խաղաղություն հաստատելու գործում: Մենք ունենք ինչպես հայ համաքաղաքացիներ, այնպես էլ՝ ադրբեջանցի: Վրաստանն ուղղակիորեն շահագրգռված է, որպեսզի մեր տարածաշրջանում ցանկացած հակամարտություն կարգավորվի միայն բանակցությունների ճանապարհով»,- հայտարարել է Գախարիան:

Giorgi Gakharia: Georgia is directly interested in resolving any kind of conflict in our region only through negotiations
16:26 07/10/2020
“Georgia is directly interested in resolving any kind of conflict in our region only through negotiations,” said Georgian Prime Minister, Giorgi Gakharia, referring to the ongoing developments in Nagorno-Karabakh, Georgian First Channel reported.
According to Georgian PM, war in the region poses a risk for Georgia.
“When there is a real war in our neighbourhood, it poses a threat for Georgia. Of course, we will do everything possible on our part to establish peace.
We have both Armenian and Azerbaijani compatriots. Georgia is directly interested in resolving any kind of conflict in our region only through negotiations,” stressed Gakharia.