Գիորգի Գախարիա. Վրաստանը շահագրգռված է, որ տարածաշրջանում ցանկացած հակամարտություն կարգավորվի միայն բանակցություններով
14:56 07/10/2020
Վրաստանն ուղղակիորեն շահագրգռված է, որպեսզի մեր տարածաշրջանում ցանկացած հակամարտություն կարգավորվի միայն բանակցությունների ճանապարհով։ Այս մասին, վրացական Առաջին ալիքի հաղորդմամբ, հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Գախարիան՝ Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակի մասին խոսելիս:
Նրա խոսքով, Վրաստանի համար տարածաշրջանում պատերազմը մեծ ռիսկ է:
«Երբ մեր դրացիների շրջանում ընթանում է իրական պատերազմ, Վրաստանի համար դա մեծ ռիսկ է: Իհարկե, մենք ամեն բան անում ենք մեր հնարավորության սահմաններում, որպեսզի ներդրում ունենանք խաղաղություն հաստատելու գործում: Մենք ունենք ինչպես հայ համաքաղաքացիներ, այնպես էլ՝ ադրբեջանցի: Վրաստանն ուղղակիորեն շահագրգռված է, որպեսզի մեր տարածաշրջանում ցանկացած հակամարտություն կարգավորվի միայն բանակցությունների ճանապարհով»,- հայտարարել է Գախարիան:

Гахария: Грузия напрямую заинтересована, чтобы любой конфликт в нашем регионе был решен только путем переговоров
15:02 07/10/2020
Премьер Грузии Георгий Гахария заявил о больших рисках, связанных с обострением конфликта в Нагорном Карабахе, отметив, что Тбилиси заинтересован в мирном урегулировании ситуации, пишет sputnik-georgia.
"Когда у нас по соседству идет настоящая война, для Грузии это большой риск. Безусловно, мы делаем все, что в наших силах, чтобы внести свой вклад в установление мира", - заявил Гахария журналистам.
Он подчеркнул, что на территории Грузии проживают этнические армяне и азербайджанцы.
"Грузия напрямую заинтересована, чтобы любой конфликт в нашем регионе был решен только путем переговоров, и мы делаем все возможное для этого", - сказал глава правительства.