Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության աշխատանքի նման գործելաոճը դատապարտելի է. ԱԳՆ
ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը պատասխանել է Ադրբեջանի գլխավոր դատախազության հայտարարության վերաբերյալ հարցմանը, որը հրապարակվել է ՀՀ ԱԳՆ պաշտոնական կայքում
Հարց. Ադրբեջանի գլխավոր դատախազությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ առ այն, որ հոկտեմբերի 6-ին իբրև հրթիռակոծման է ենթարկվել Եվլախի շրջանով անցնող Բաքու-Թբիլիսի-Ջեյհան նավթատարը: Ինչպե՞ս մեկնաբանեք այս հայտարարությունը:
Պատասխան. Նախ ցանկանում եմ նշել, որ այդ տեղեկատվության հերքմամբ արդեն իսկ հանդես է եկել իմ գործընկեր ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը: Սա ադրբեջանական կողմի հերթական սուտն է, որը նախևառաջ նպատակ է հետապնդում արդարացնելու իր կողմից Արցախի և Հայաստանի խաղաղ բնակավայրերի շարունակական ռմբակոծումները:
Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության աշխատանքի նման գործելաոճը դատապարտելի է: Զավեշտալի է, որ մտացածին ահաբեկչական գործողութան մասին խոսում է մի երկիր, որը, հատկապես վերջին շրջանում, ամեն ինչ արել է Եվրոպայի էներգետիկ անվտանգության տեսակետից կարևորություն ունեցող այս տարածաշրջան օտարազգի վարձկան ահաբեկիչներ ներմուծելու ուղղությամբ:

Foreign Ministry: Such behavior of Azerbaijan’s military-political leadership is deplorable
The Armenian Foreign Ministry spokesperson Anna Naghdalyan on Wednesday responded to a question over the statement of the Prosecutor General’s Office of Azerbaijan.
Question: The Prosecutor General’s Office issued a statement that on October 6 the Baku-Tbilisi-Ceyhan pipeline in the section of Yevlakh district was allegedly attacked. How will you comment on this statement?
Answer: First, I would like to mention that my colleague, the Ministry of Defense spokesperson Shushan Stepanyan has already denied this information. This is another lie of the Azerbaijani side primarily aimed at justifying its continuous shelling of the peaceful settlements of Artsakh and Armenia.
Such behavior of the military-political leadership of Azerbaijan is deplorable. It’s ridiculous that imaginary terrorism concerns are voiced by a country which has done its utmost to import foreign terrorist fighters into this region, which has an important role from the perspective of Europe's energy security.