Զինծառայողների սխրագործություններից
ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը ներկայացրել է դրվագներ զինծառայողների սխրագործություններից.
«Ռազմի դաշտում իրենց վարպետությամբ ու հաղթանակի հասնելու վճռականությամբ աչքի են ընկնում նաև մեր հակատանկային ստորաբաժանումները:
Այսպես, N զորամասի հակատանկային մարտկոցը հակառակորդի լայնածավալ հարձակման, թեժ մարտերի ու հրետակոծության պայմաններում, հմտորեն կազմակերպելով անվտանգ տեղաշարժերն ու դիրքավորումը, ոչնչացրել է հակառակորդի բազմաթիվ զրահատեխնիկա և կենդանի ուժ` հնարավորություն տալով մեր ստորաբաժանումներին կատարել մարտական խնդիրները:
Մասնավորապես.
Հակատանկային դասակի հրամանատար, ավագ լեյտենանտ Սարգիս Նորիկի Գրիգորյանը ոչնչացրել է հակառակորդի 1 հրամանատարական կետ և խոցել է 1 տանկ:
Հակատանկային մարտկոցի ավագ օպերատոր, կրտսեր սերժանտ Արմեն Ստեփանի Սիմոնյանը խոցել է 1 ուղղաթիռ, 1 «ՈՒՐԱԼ» ավտոմեքենա` անձնակազմով:
Հակատանկային մարտկոցի ավագ օպերատոր, ավագ սերժանտ Սիմոն Հովհաննեսի Թորոյանը խոցել է 2 տանկ, 1 ՀՄՄ, 1 «ՈՒՐԱԼ» ավտոմեքենա` անձնակազմով:
Հակատանկային մարտկոցի ավագ օպերատոր, ավագ սերժանտ Գարեգին Նորայրի Թորոսյանը խոցել է 6 տանկ, 1 ՏՕՍ-1 հրանետ, 1 «ՈՒՐԱԼ» ավտոմեքենա` անձնակազմով, 4 ապաստարան:
Հակատանկային մարտկոցի ավագ օպերատոր, շարքային Լևոն Արթուրի Մելքոնյանը խոցել է 1 «ՈՒՐԱԼ» ավտոմեքենա` անձնակազմով, ոչնչացրել է 2 վրան՝ յուրաքանչյուրում մոտ 25 զինծառայող:
Հակատանկային մարտկոցի մեքենայի հրամանատար-օպերատոր, ավագ սերժանտ Միսակ Համլետի Պետրոսյանը խոցել է հակառակորդի 1 տանկ»:

Armenian Defense Ministry spokeswoman Shushan Stepanyan on Thursday presented more feats performed by Armenian servicemen on the Artsakh frontline.
“Through their prowess and determination to achieve victory, our anti-tank crews have excelled in battle. In conditions of a major attack, pitched battles and shelling, the anti-tank battery of a military unit managed to move securely and get into position, and then destroyed a large amount of the adversary’s military equipment and personnel, allowing our divisions to achieve military objectives,” she wrote on Facebook.
“In particular, Lt. Sargis Grigoryan, commander of the anti-tank platoon, destroyed one Azerbaijani command point and one tank.
Senior operator of the anti-tank battery, Junior Sgt. Armen Stepan Simonyan destroyed one helicopter and one Ural vehicle, including its personnel.
Senior operator of the anti-tank battery, Senior Sgt. Simon Hovhannes Torosyan destroyed two tanks, one infantry fighting vehicle, and one Ural vehicle, with its personnel.
Senior operator of the anti-tank battery, Senior Sgt. Garegin Torosyan destroyed 6 tanks, one TOS-1 multiple rocket launcher, one Ural vehicle, and its personnel, and 4 shelters.
Senior operator of the anti-tank battery, private Levon Melkonyan destroyed one Ural vehicle, with its personnel, as well as two tents, with 25 military servicemen around each.
Commander and machine operator of the anti-tank battery, Senior Sgt. Misak Petrosyan hit one Azerbaijani tank,” Stepanyan said.