08.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 718 նոր դեպք, գրանցվել է 9 մահ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3656 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 718 նոր դեպք: Առողջացել է 202 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 9 մարդ:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 62 (տղամարդ), 86 (տղամարդ), 67 (կին), 88 (կին), 58 (տղամարդ), 73 (տղամարդ), 70 (կին), 71 (տղամարդ) և 83 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հոկտեմբերի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 54473 դեպք, որոնցից 45312-ն` առողջացած, 1004-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 302 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7855 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 316479 թեստավորում:

08.10.2020. За сутки в Армении подтверждено 718 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 718 новых случаев коронавируса (при проведенных 3656 тестах), выздоровели 202 человека.
За минувшие сутки скончались 9 пациентов с коронавирусом.
Что касается случаев смерти от коронавируса, из Минздрава сообщают, что скончались пациенты в возрасте 62 лет (мужчина), 86 лет (мужчина), 67 лет (женщина), 88 лет (женщина), 58 лет (мужчина), 73 лет (мужчина), 70 лет (женщина), 71 года (мужчина) и 83 лет (мужчина). Все они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Таким образом, по положению на 11:00 четверга, 8 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 54473. От COVID-19 выздоровел в общей сложности 45312 человек. Число случаев с летальным исходом составило 1004.
Фактически на лечении находятся 7855 пациентов. В общей сложности было проведено 316479 тестирований.