Շուշիում եկեղեցու մոտ հրետակոծության հետևանքով վիրավորվել է արտասահմանցի լրագրող։ Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն ՊՈԱԿ-ի նախագահ Հովհաննես Մովսիսյանի փոխանցմամբ, նրան տեղափոխել են հիվանդանոց։
Հայկական տեղեկատվական միասնական կենտրոնի փոխանցմամբ, Ղազանչեցոց եկեղեցու թիրախավորման հետևանքները լուսաբանելու ընթացքում վիրավորված լրագրողը ռուս է։ Այլ մանրամասներ չեն հաղորդվում։
Ավելի ուշ Հովհաննես Մովսիսյանը հայտնեց, որ Շուշիում վիրավորված լրագրողները մի քանիսն են, նրանցից մեկի վիճակը ծանր է, Ստեփանակերտից ստացված նախնական տվյալներով ռուս լրագրողին վիրահատում են։
Հիշեցնենք, որ թշնամի Ադրբեջանն այսօր հարվածել է Շուշիի խորհրդանիշին՝ Ղազանչեցոց եկեղուցուն, որը 90-ականների պատերազմից հետո վերակառուցվել էր։

В результате очередного обстрела с азербайджанской стороны возле церкви в арцахском Шуши ранение получил иностранный журналист. Он был доставлен в больницу. Об этом сообщил на своей странице в соцсети Facebook руководитель ГНКО «Центр по связям с общественностью и информации» аппарата премьер-министра Армении Ованнес Мовсисян.
«При освещении последствий обстрела церкви Казанчецоц в результате второго артобстрела со стороны ВС Азербайджана были ранены журналисты. Состояние одного из них оценивается как тяжелое», – говорится в сообщении Армянского единого информационного центра. Других подробностей не сообщается.
Позднее Ованнес Мовсисян сообщил, что в Шуши ранения получили несколько журналистов, состояние одного из них – тяжелое, согласно полученным из Степанакерта предварительным данным, российского журналиста оперируют.
ВС Азербайджана нанесли удар по символу Шуши – Собору Сурб Аменапркич Казанчецоц (Собор Святого Христа Всеспасителя), который после войны в 90-х гг. был реконструирован.