Կյանքից անժամանակ հեռացել է «Շենգավիթ» Բժշկական կենտրոնի գլխավոր տնօրեն, հիմնադիր, Երևան քաղաքի գլխավոր մանկաբարձ-գինեկոլոգ, ԱԱԻ-ի մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի ամբիոնի դոցենտ, բժշկական գիտությունների թեկնածու Սերգեյ Ալեքսանդրի Ուռումյանը:
Մահազադը հրապարակվել է ԲԿ ֆեյսբուքյան էջում։ Բժշկական կենտրոնի բուժանձնակազմը սգում է սիրելի ղեկավարի անժամանակ մահը և իր խորին ցավակցությունը, վշտակցումը հայտնում ընտանիքին, հարազատներին, ընկերներին։
«Անգնահատելի է Սերգեյ Ալեքսանդրի Ուռումյանի ավանդը առողջապահական համակարգի բարելավման գործում:
Նա երդվել էր անձնվիրաբար ծառայել մարդուն՝ հանուն առողջության պահպանման և մինչև կյանքի վերջին պահը չխախտեց երդումը: Հանգչեք խաղաղությամբ :
Հոգեհանգստի արարողությունը տեղի կունենա Երևանի Նորքի Սուրբ Մարիամ Աստվածածին եկեղեցում հոկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 18:00-ին, իսկ հուղարկավորությունը՝ հոկտեմբերի 12-ին ժամը 14:00-ին՝ եկեղեցուց»,-ասված է ԲԿ-ի հրապարակած մահազդում։

Скончался гендиректор Медцентра «Шенгавит»
Ушел из жизни генеральный директор Медицинского центра «Шенгавит», кандидат медицинских наук Сергей Урумян Александрович. Об этом сообщается на странице Медцентра в соцсети Facebook.
Медицинский персонал больницы скорбит о безвременной кончине любимого руководителя, выражает глубокие соболезнования родным, близким и друзьям.
«Неоценим вклад Сергея Александровича Урумяна в дело улучшения системы здравоохранения.
Он поклялся самоотверженно служить людям во имя сохранения здоровья и до последних минут жизни не нарушил клятвы. Покойтесь с миром».
Отмечается, что церемония панихиды состоится 11 октября в 18:00 в Церкви Сурб Аствацацин в Норке (Ереван), а похороны – 12 октября в 14:00 из церкви.