Անցած մեկ օրվա ընթացքում կատարվել է 3312 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 614 նոր դեպք: Այս մասին հայտնում են առողջապահության նախարարույունից՝ ավելացնելով, որ գրանցվել է 216 առողջացած:
Անցած մեկ օրվա ընթացքում գրանցվել է մահվան 7 դեպք, որից մեկը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 75 (կին), 53 (տղամարդ), 68 (կին), 68 (տղամարդ), 81 (կին) և 43 (տղամարդ) տարեկան։ Բացի վերջինից, մնացածն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 303 է։
Հոկտեմբերի 9-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 55087 դեպք, որոնցից 45528-ն` առողջացած, 1010-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8246 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 319791 թեստավորում:

09.10.2020. За сутки в Армении подтверждено 614 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 614 новых случаев коронавируса (при проведенных 3312 тестах), выздоровели 216 человек.
За минувшие сутки скончались 7 пациентов с коронавирусом, 1 из них, согласно сообщению Минздрава, по причине другой болезни.
Что касается случаев смерти от коронавируса, из Минздрава сообщают, что скончались пациенты в возрасте 75 лет (женщина), 53 лет (мужчина), 68 лет (женщина), 68 лет (мужчина),  81 года (женщина) и 43 лет (мужчина). Помимо последнего, все остальные страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Таким образом, по положению на 11:00 пятницы, 9 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 55087. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 45528 человек. Число случаев с летальным исходом составило 1010.
Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 303.
Фактически на лечении находятся 8246 пациентов. В общей сложности было проведено 319791 тестирование.